„Při každém kroku bodnutí nožem. Je to výstižné. Kdo nezažil, neuvěří. Člověka to nezabije, ale život to řádně znepříjemní. Mám ji už roky, bolí pořád, ať jsem se snažila ji s pomocí doktora léčit anebo jako teď na ni kašlu a dělám, že neexistuje, vždycky o ní chvíli nevím, ale hned se zase spolehlivě ozve. Je mi věrná.“

Tolik z emailů našich pacientů.

Patní ostruha vzniká jako následek dlouhodobého přetěžování plosek nohou dlouhotrvajícím stáním či nošením nevhodné obuvi. Může se rovněž jednat o stav po úraze nebo o jeden z projevů systémového onemocnění, jako je revmatoidní artritida. Svou roli sehrává i nadváha a dědičnost.

Naši pacienti trpící potížemi způsobenými patní ostruhou dostávají homeopatický lék:

  • Hekla lava 9 C 2× denně 5 granulí dlouhodobě.

Hekla

Hekla lava, jak již určitě tušíte, je homeopaticky ředěný lávový popel ze sopky Hekla, která se nachází na jihu Islandu a je dodnes jedna z nejaktivnějších sopek na tomto ostrově.

K homeopatickému využití lávového popela vedlo následující pozorování:
Ovce, pasoucí se na stráních hory Hekla, dlouhodobě nechtěně požívaly sopečný popel a následně trpěly  závažnými potížemi postihujícími kosti a klouby. Na kostech se jim tvořily bolestivé výrůstky.

Jeden ze základních principů homeopatie zní „similibus similia curantur“, v překladu: podobné léčí podobné. Látky v homeopatickém ředění jsou schopny vyléčit příznaky, které se podobají těm, jež mohou vyvolat. Pokud podáme v homeopatickém ředění látku, která zdravotní potíže vyvolala, efekt bude léčivý.

Požití sopečného popela může způsobit kostní výrustky, zatímco homeopatický lék ze sopečného popela bude mít na tyto výrůstky léčivý efekt.

U islandských ovcí došlo po podání homeopatika Hekla lava k výraznému zlepšení. Tento poznatek následně vedl odborníky v homeopatii k jeho předepisování i u lidí, a to právě na patní ostruhu. Příznaky jsou totiž stejné jako ty, které u ovcí vyvolalo požití sopečného popela. Lze tedy vycházet z výše uvedeného základního principu homeopatie.

Ráda bych článek MUDr. Evy Kettmannové doplnila svým osobním příběhem, který byl jejími slovy inspirován.

Můj muž celý svůj život odmítá jakoukoli léčbu. V podstatě se dá říci, že ignoruje jak medicínu klasickou, tak celostní. Pokud to není nutné, neužívá žádné léky. Kdysi ale začal mít velké potíže s patní ostruhou. Jelikož se mi právě v tomto období dostal „do ruky“ článek paní doktorky Evy Kettmannové o homeopatickém léku Hekla lava, rozhodla jsem se, že udělám vše pro mužovo uzdravení a všemi možnými způsoby ho přesvědčím, aby vzal Heklu lavu na milost.

Zašla jsem do lékárny, koupila jsem dvě balení léku (jednu tubu do auta, to kdyby si lék zapomněl doma vzít). Jelikož ho pata opravdu velmi bolela, nakonec svolil a začal Heklu lavu poctivě užívat. Sama jsem čekala, zda a za jak dlouho se mu uleví.

Můj muž o svém zdravotním stavu nikdy nahlas nemluví. Neřešíme spolu ani „rýmičku“, a tak jsem se ho na působení Hekly lavy na jeho potíže záměrně neptala. O to více jsem byla potěšena, když mu obě tuby došly a doma se objevily tři nové tuby! Muž si pro ně do lékárny došel sám! To asi proto, aby nemusel přiznat, že homeopatie je vážně dobrá medicína. Od té doby vzal mé rady na milost a je bez potíží!

Lucie Nestrašilová 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.