Chmurný podzim může způsobit nespavost. Problémy se spaním mohou být záležitostí několika týdnů, jindy jsou vázané na roční období, či na stresovou situaci. Někdy potíže se spánkem způsobí třeba narození dítěte. Pokud potíže přetrvávají, i když je dítě už velké, můžete vyzkoušet pomoc homeopatie. 

„Dobrý den. Od narození syna před 13 lety mám problémy se spánkem. V noci se víckrát budím, někdy usnu rychle, jindy jsem vzhůru i 1,5 hodiny. Snažím se dodržovat spánkovou hygienu – ulehám kolem 23.00, chodím na procházky, po 17.00 nepiju kávu, čaj… Zkoušela jsem Sédatif PC i různé bylinné preparáty. Zatím nic nepomohlo. Je mi 58 let. Je šance, že se mé potíže upraví?“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla psychiatrička MUDr. Veronika Grossmannová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, určitě můžete pro zlepšení stavu něco udělat. Nepochybně je tento problém psychosomatické povahy. Vždy doporučuji psychoterapii, řekla bych, že nejspíš neefektivního směru. Tam si vyjasníte, co přesně způsobuje, že máte nekvalitní spánek, a co byste potřebovala ke změně.
Z homeopatik navrhuji:

  • Argentum nitricum 15 C – 3 granule 2x denně,
  • Schüsslerovu sůl č. 7 – 2 tablety 3x denně,
  • Bachovy esence Rescue Remedy (krizová směs) – 4 kapky 4x denně.

Přeji hodně štěstí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.