Se zánětem prsu se často potýkají čerstvé maminky. Jde o zánět prsní žlázy v důsledku nedostatečného vyprázdnění po kojení. Zánět může vyvolat také infekce. Projevuje se napětím v prsou, zarudnutím, teplotou, zchváceností. 

„Dobrý den, paní doktorko. Končím šestinedělí a včera večer mě začalo bolet levé prso. Bolest vystřelovala do bradavky. Plně kojím. Dnes je bolestivost menší, ale objevilo se zarudnutí v horním pólu prsu a zvětšení uzlin v podpaží. Teplotu nemám. Bolest při kojení nepociťuji. U první dcery jsem měla vleklý zánět, jenž vedl k ukončení laktace. Proto Vás velmi prosím o radu, jaká homeopatika by byla vhodná. Děkuji velmi za radu!“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, z homeopatických léků je na místě

  • Belladonna 9 C + Apis mellifica 30 C + Lachesis mutus 9 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte každý den čerstvě do půllitru vody a popíjejte během celého dne.

Lokálně chlaďte, nenechte prsa tzv. zatvrdnout."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.