Máte citlivou pokožku? Jste světlý typ a vždy se na sluníčku spálíte?

Mohou vám pomoci homeopatika?

Ano, i zde mají homeopatické léky své místo. Velmi citlivá pokožka může na sluníčko reagovat celkovou vyrážkou, svěděním a velmi rychlým spálením na sluníčku. Nejhorší jsou obvykle silné první letní paprsky. Ovšem někdy se intenzivního sluníčka nedočkáme ani na začátku léta, kůže se tedy postupně neadaptuje a každé sluníčko po delším období "pod mrakem" vnímá jako narušitele a reaguje podrážděním.

Pokud chcete tyto reakce zmírnit, můžete před sluněním použít homeopatický lék Hypericum perforatum 30 C v dávce 5 granulí 1x týdně. S tímto postupem je vhodné začít ideálně již před letní sezónou (přibližně od dubna), ale ani před dovolenou to není špatná volba.

Pokud jedete na dovolenou k moři, můžete využít také homeopatický lék Muriaticum acidum 15 C v dávce 5 granulí 1x denně, a to zhruba týden před odjezdem a v průběhu dovolené každý den.

Ani sebelepší lék vám nepomůže, pokud nebudete dodržovat režimová opatření:

  • nesluňte se přes poledne (mezi 11.-15.hodinou)
  • používejte krémy na opalování s ochranným faktorem (nízká ochrana má faktor 6-10, střední ochrana 10-30, vysoká nad 30)
  • noste brýle s UV faktorem
  • voda přitahuje záření - myslete na to při relaxaci na vodní hladině (na matraci apod.). Po vykoupání se utřete do sucha, i zbylé kapky vody přitahují paprsky.

Užijte si pohodové léto.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.