Velmi častým tématem naší Homeopatické poradny je léčba bradavic. Homeopatie má při jejich léčbě své místo a i přesto, že je velmi těžké určit správný homeopatický lék, bez toho aniž by bradavice viděl lékař, zeptali jsem se MUDr. Věry Budkové, dětské lékařky a odbornice v homeopatii s mnohaletou praxí, jaké jsou nejčastější léky, které v ordinaci svým pacientům při léčbě bradavic doporučuje. Třeba si podle charakteristiky léku vyberete ten svůj i vy.

"Je pravdou, že homeopatická léčba pomáhá zabránit opakovanému výsevu těchto nepříjemných kožních výrůstků, a to zejména u dětí. Paušálně však lze jen těžko poradit. Nejlepší je, když má lékař možnost bradavice vidět a určit pacientovi lék přímo na míru.

  • Nicméně mezi nejčastější homeopatické léky při léčbě bradavic patří lék Thuya occidentalis 15 C. Thuyu lze podávat v případě jakéhokoli vzhledu bradavice. Podávejte 10 granulí 1x týdně nejméně po dobu 3 měsíců, až do zlepšení. V homeopatii platí, že nejprve je dávkování léku intenzivnější, posléze se se zlepšováním stavu lék postupně vysazuje. 
  • U rohovitých bradavic, nejčastěji vysetých kolem nehtů je indikován lék Graphites 9 C. Je to významný kožní lék, který se podává 2x denně v dávce 5 granulí.
  • Rohovité, tvrdé, hyperkeratické bradavice na dlaních prstech, patách, ploskách a jiné řeší zase lék Antimonium crudum 15 C. Pokud vás trápí tento typ bradavic, podávejte lék 2x denně 5 granulí.
  • Lék Causticum 9 C doporučuji podávat u podnehtových bradavic, které mohou být rozeklané, stopkaté nebo ploché a typické pro ně je, že snadno krvácejí. Podávejte taktéž 2x denně 5 granulí."

Pokud nebudete v rámci samoléčby úspěšní, nebo se vám nepodařilo najít vhodný lék, neváhejte a najděte si svého lékaře-homeopata.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.