Hemoroidy vznikají zánětem křečových žil v konečníku. Mají více příčin: sedavý způsob života, opakované zácpy i průjmy, onemocnění žilního systému, špatná životospráva, nedostatečný přísun tekutin atd. U žen bývá hlavní příčinou těhotenství, kdy plod tlačí na cévy. Nastávající maminky často trpí i zácpou a ta také ovlivňuje vznik hemoroidů. Pokud však žena před těhotenstvím na hemoroidy netrpěla, po porodu se stav často výrazně zlepší.

„Dobrý den, krátce před porodem jsem začala mít problémy se zácpou a poté se mi při porodu udělaly hemoroidy. Při „velké“ potřebě je to velmi nepříjemné, řeže, pálí, svědí to a cítím, že mám i vystouplou část konečníku a objevuje se mi světlá krev na toaletním papíře. Poradíte mi prosím, jaká homeopatika by mohla pomoct?“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Renáta Sikytová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, užívejte tuto kombinaci homeopatických léků:

  • Arnica montana 9 C – 3x denně 5 granulí,
  • Aesculus hippocastanum 9 C – 2x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.