Tento lék je indikovaný spíš v chronických případech. Je to lék pro osoby se slabostí a nedostatkem odolnosti jak na fyzické, tak i na psychické rovině.

Mají malou sebedůvěru a trpí úzkostným očekáváním. Mají tendence k opakovaným infekcím, zejména dýchacích cest. Jsou žízniví, snadno unavení a mají tendence k zácpě. Jsou zimomřiví, ale mají tendence k pocení, hlavně na rukou a nohou, pot je kyselý. Potlačení takového pocení jim přináší zhoršení potíží. Mají také slabý metabolismus, zejména minerálů, a proto mohou mít zpomalený vývoj, slabou kostru, problémy se zuby či nehty. Slabost vaziva se projeví i snadnou tvorbou strií v těhotenství.

Mají tendence k hnisání, za prvé na sliznicích – inklinují tedy k chronickým rýmám, sinusitidám, bronchitidám či opakovaným zánětům oušek u dětí. Hnisání se objevuje ale obecně na úrovni tkání, což se projevuje jako opakované abscesy, hnisavé akné či obecně.

Na úrovni GIT mají problémy s trávením mléka, které špatně snáší, obecně mají tendence k nadýmání a zácpě. Charakteristická je zácpa, kdy stolici lze obtížně vypudit, vyleze z konečníku a vzápětí se zase vrátí zpět.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.