Každá žena prožívá menopauzu jinak a její příznaky jsou specifické i pro výběr homeopatického léku. Ten nejlépe zabírá, pokud je vybrán cíleně. Pak může jeden lék obsáhnout všechny nepříjemné průvodní jevy, které se u dané pacientky vyskytnou - od trávicích potíží, návalů, špatného spánku až po poruchy nálady. Proto je vhodné navštívit lékaře - homeopata, který vybere lék přesně na základě celkového vyšetření a konkrétních příznaků.

Na poruchy spánku nejčastěji doporučuji jeden z těchto dvou homeopatických léků:

  • Coffea cruda 15 C – pacientka nemůže usnout, protože má hlavu plnou myšlenek, představ a emocí. Spánek může být neklidný a přerušovaný, následuje ranní malátnost. Dávkování: 5 granulí před spaním nebo v noci při probuzení.
  • Nux vomica 15 C – tento lék podáváme, pokud se pacientka v noci pravidelně budí kolem 4. hodiny ráno a nemůže znovu usnout, usíná pak až nad ránem, ráno ale nemůže vstát. Dávkování: 5 granulí na noc a v noci po probuzení.

Další často doporučované homeopatické léky v klimakteriu:

  • Graphites 15 C – lék vhodný pro ženu, která trpí nadváhou, je zimomřivá, má špatnou termoregulaci. Trpí na suchost, zácpu, suchou kůži, drobné krvácivé praskliny. Psychicky má často deprese, je smutná. Dávkování: 5 granulí na noc a v noci po probuzení.
  • Thuya 15 C – lék pro pacientku, která má tučnou kůži v obličeji, lámavé nehty, myomy, trpí na nadýmání. Bere nebo brala dlouhodobě hormonální antikoncepci. Dávkování: 2x denně 5 granulí.

Samozřejmě existuje více léků, které lze k léčbě menopauzy použít, například můžeme použít i homeopaticky ředěné hormony, ale je nutné řešit stav individuálně, po podrobném vyšetření.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.