Nespavost či neklid u dětí nemusí být vždy signálem, že je něco špatně. Může jít o přechodné období, kdy si dítě nastavuje jiný spánkový režim, učí se vyrovnávat se se zážitky ze dne nebo se začíná víc projevovat temperament dítěte.

Ke zklidnění pomáhá věnovat víc pozornosti činnostem, které dítě baví, mluvit v jednoduchých větách a také oceňovat a chválit… Lepšímu spánku pomůžeme bylinnými čaji i homeopatiky.

„Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám dceru, které je 17 měsíců a je velmi živá a neklidná. Řekla bych až nervózní. Chvilku neposedí, u ničeho nevydrží a poslední dobou je i hodně uplakaná. Asi poslední 2 měsíce v noci velmi špatně spí, budí se s pláčem i každou půl hodinu. Dceru od narození nekojím a v noci nepije mléko už od 2 měsíců, takže hlady to není. Vždy je tak 4 noci klid, kdy spí celou noc, a pak začne cca týdenní peklo, kdy se opravdu nevyspíme. Takhle se to pořád střídá. Občas zaberou homeopatika Viburcol nebo Camilia na zoubky. Existuje prosím nějaké homeopatikum celkově na zmírnění toho neklidu a pro lepší spánek? Mohou se pak bez rizika návyku užívat dlouhodobě?“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den. Homeopatik se určitě nemusíte bát. Nehrozí žádné riziko návyku, ani nežádoucí účinky. Dcerce bych nyní dávala:

  • Nux vomica 9 C
  • Lycopodium 9 C

2x denně 5 granulí od obou léků po dobu 1 měsíce.

Pokud porostou zoubky, můžete přidávat přípravek Camilia. Popřípadě pak opět napište.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.