Jaký homeopatický lék mohu použít na zvýšenou teplotu svého syna?

Reklama: Oscillococcinum

Obzvláště nyní - v období změny klimatu - vlhkého a studeného počasí, kdy jsou velmi častá chřipková onemocnění, je toto téma důležité. Jednoznačně doporučuji po období celé zimy podávat v dobrém klinickém stavu lék Oscillococcinium - jednu tubu jednou týdně. Nechte vždy rozpustit v ústech pod jazykem celý obsah dózy, přípravek stimuluje celkovou obranyschopnost a je tím účinnější, pokud je podáván pravidelně preventivně.

Pokud přece jen nastoupí horečka, můžete podat homeopatika:

  • Aconitum napellus 9 C - podáváme při rychle stoupající teplotě až ke čtyřiceti stupňům po prudkém prochlazení u jedince s dobrou obranyschopností. Pacient udává prudké, nesnesitelné bolesti s pocitem ztuhnutí a mravenčení. Má intenzivní žízeň s potřebou pít studenou vodu, nepotí se. Je úzkostný. Podávejte vždy 5 granulí každou hodinu do zmírnění příznaků.
  • Druhým homeopatickým lékem je Belladonna 9 C - podáme ji tehdy, pokud se pacient potí, má překrvený, horký obličej, cítí suchost v ústech s žízní, bolí ho hlava. Je rozrušený, dobře mu dělá tma, ticho /zatáhnout rolety, vypnout radio, televizi/, chce být přikrytý. Většinou je Belladonna "v závěsu" za Aconitem, takže její podání je většinou častější.

Je třeba ještě zmínit, že pro teplotu můžeme dle charakteru volit i jiné léky. Pokud se problém vyskytne, je třeba popsat řádně příznaky onemocnění a podle toho individuelně tento lék vybrat. Výše uvedené dva léky jsou však u dětí velmi časté.

Přeji jen tu nejlepší zkušenost s homeopatií a věřím, že tomu tak bude.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.