Může vám homeopatie pomoci v léčbě chudokrevnosti z nedostatku železa? Přečtěte si doporučení paní doktorky Evy Kettmannové, odbornice v homeopatii.

U chudokrevnosti z nedostatku železa (sideropenická anémie) mám v homeopatii velmi dobré zkušenosti s následujícími homeopatickými léky:

  • Ferrum phosphoricum 9 C - vhodné pro všechny pacienty v dávkování: 2x denně 5 kuliček alespoň po dobu 3 měsíců.
  • China 9 C - vhodné u pacientů, u kterých je příčinou chudokrevnosti větší krevní ztráta, zvlášť vhodné pro ženy po porodu. Lze kombinovat s homeopatickým lékem Ferrum phosphoricum. Dávkování: 2xdenně 5 kuliček, dokud potíže přetrvávají.

Uvedené homeopatické léky zvyšují vstřebávání železa z potravy. Výhoda homeopatické léčby chudokrevnosti je v tom, že homeopatika nemají nepříjemné vedlejší účinky na trávení, zatímco u všech běžných preparátů železa se poměrně často vyskytují trávící potíže jako zácpa, průjem nebo bolesti břicha.

Homeopatika jsou pro svou šetrnost a snadnou aplikaci vhodné i u novorozenců a malých dětí. U anémie středně těžkého a těžkého stupně lze kombinovat klasickou léčbu s homeopatiky, neužívejte však obojí ve stejnou dobu - mezi aplikací klasického léku a homeopatického léku by měl být odstup alespoň 20 minut.

Vždy dodržujte doporučení ošetřujícího lékaře a lékaře homeopata.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.