Když byl mému synovi měsíc, dostal rýmu. Vypadal schváceně, hodně plakal a teplota přes 37 stupňů mi u tak malého miminka dělala starost. Rozhodla jsem se proto pomoci mu homeopaticky.
Při hledání vhodného léku jsem se kromě rýmy zaměřila i na stolici, která mi nepřišla normální. Přestože se podle pediatrů nejednalo o průjem, od narození měla podobu vody s několika žlutými vločkami a byla doprovázena bolením břicha.
K mému překvapení nejlépe vyšlo Nitricum acidum. Byl to tentýž lék, který mi velice pomohl při vyčerpání po porodu. Proto jsem s jeho podáním ani chvíli nezaváhala. Rýma velmi rychle odezněla, dítě se zklidnilo a v plence jsme poprvé objevili pověstná „míchaná vajíčka“.
Podání téhož léku matce i kojenci není výjimkou a může být dobrým vodítkem v případě, kdy potíže dítěte nejsou zjevné a samo je nedokáže sdělit. Typické je to u nachlazení nebo zažívacích potíží, kde předpokládáme, že dítě trpí stejnou nemocí jako matka. Podobně bychom ale měli uvažovat i o zotavování z porodu. Pokud je matka výrazně unavená nebo v průběhu porodu došlo k události, kterou intenzivně prožívala, je velmi pravděpodobné, že novorozenec, který byl do nedávna její součástí, je ve stejném rozpoložení jako ona. Lék, který podáme matce, pak nejspíše potřebuje i dítě.
Miminku podáváme homeopatické léky po kapkách. Ve sklenici s kojeneckou vodou rozpustíme 5 granulí léku a dítěti podáváme kapku této tekutiny ve stejné frekvenci, jako lék podáváme dospělému.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.