Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jarní tip pro tvořivé

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Andrea Dovalová

Na zahradě máme nádherné voňavé fialové plochy. Miluji tuto dobu. Když přicházím domů, doslova mě svou vůní obejmou fialky. Moje holčičky se také nemohou nasytit jejich přítomnosti a milé fialky musí i k nám do bytu. Kdo má holčičky, asi ví, jaký výsledek má vysvětlování, že kytičkám je venku lépe... 

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Tentokrát jsme vymysleli způsob, jak si přítomnost fialek zachovat po celý rok. Vyrobili jsme jednoduché záložky do knížky. Výroba je opravdu jednoduchá, materiálu potřebujete jen velmi málo. A tak můžete tvořit klidně i venku.

Potřebujeme:

  • širší lepící pásku
  • nůžky
  • fialky (nebo sedmikrásky, lístky...)
  • kousek výkresu (můžeme použít i barevný)

První verze záložek je průhledná. Bude nám stačit kus lepicí pásky (cca 10 cm) a kytička. Fialku přiložíme na lepící pásku kousek pod horní okraj. Pokud to jde, kytku upravíme dle svých představ a tam, kde plánujeme spodní okraj, překlopíme. Zbytek pásky ustřihneme nebo zahneme. A je hotovo.

Ke druhému typu záložky budeme potřebovat kousek výkresu. Šířku zvolíme užší než je šířka lepicí pásky. Délku volíme podle délky stonku kytičky. Výkres přilepíme na lepicí pásku, na jeho druhou stranu přiložíme fialku a pásku nalepíme i na vrchní stranu ("ofialkovanou").

A můžeme si jít pro knížku, číst a zakládat si fialkovou záložkou po celý rok.

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze