Nedávno ke mně přivedli rodiče 3letou holčičku na homeopatickou konzultaci pro zhoršený atopický ekzém. Při rozboru případu mě v anamnéze zaujaly opakované akutní laryngitidy.

Reklama: Oscillococcinum

Jejich průběh byl typický. Vždy předcházel lehký infekt, následně se v noci objevil štěkavý kašel, který byl doprovázený chrčivým zvukem – stridorem – a často i zhoršeným dýcháním. I přes režimová opatření, léčbu kortikoidy i inhalaci adrenalinu musela být holčička již dvakrát pro akutní laryngitidu hospitalizovaná.

Jako dětské lékařce mi to nedalo a rodičům jsem doporučila, aby dcerka užívala opakovaně kombinaci sirupu Drosetux spolu s Drosera 30 C, a to vždy ihned na počátku infektu. Domluvili jsme se na další kontrole léčby ekzému, ale i v případě laryngeálního kašle (k doplnění léčby dalšími homeopatiky dle aktuálního stavu). To však nebylo třeba. Vždy po nasazení uvedené léčby Drosetuxem spolu s Droserou již nedošlo k dalšímu rozvoji laryngitidy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.