Když bydlíte na prudkém kopci jako já, náledí vás někdy donutí změnit celodenní plán - zrušit pracovní schůzku, nákup, odvoz dětí do kroužků…

Minulý týden mě náledí v naší ulici překvapilo naprosto nečekaně večer cestou domů. Když jsem odcházela na cvičení bylo nad nulou a pršelo. Vracela jsem se pěšky, s nákupní taškou v ruce a když jsem to nejméně čekala , ztratila jsem rovnováhu a upadla jsem na koleno. Nic závažného, pouze drobná modřina.

Horší to bylo druhý den ráno, když jsem chtěla z postele vystartovat na zazvonění budíku. Trvalo dlouho než se mi povedlo své naražené koleno rozhýbat. Ještě, že svačiny dětem do školy lze chystat i v sedě.

Na své potíže jsem zvolila následující homeopatické léky:

  • Arnica montana 9 C - lék, který podávame u každého úrazu. Četnost podávání záleží na závažnosti poranění. V mém případě stačilo dávkování  3x denně pět granulí.
  • Rhus toxicodendron 9 C - pro tento lék je typická ranní ztuhlost a zlepšení pohybem. Podáváme u všech úrazů, kde je postižení vazů, šlach nebo kloubů.
  • Rutu graveolens 9 C - skvělý lék na natažené šlachy.

Náledí, led, hokej... Zrovna dnes jsem dva z uvedených léků Arnicu a Rutu doporučovala nadějnému malému hokejistovi. Po náročném tréninku si stěžoval na natažené vazy v tříslech.

Přeji vám, milí čtenáři, ať vás na cestách náledí nepotkává příliš často a malému hokejistovi, ať se mu na ledě dobře daří!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.