Vzhledem k poměrně rychlému nástupu ochlazení se kolem mě začali stále více vyskytovat lidé, kteří kašlou, mají rýmu a cítí se celkově v nepohodě. 

„Najela” jsem na svůj každoroční režim a nasadila jsem si ještě před příznaky 3x týdně vždy jednu celou tubičku Oscillococcina. Do toho jsem každý den preventivně brala 3x denně 5 kuliček homeopatika Phosphorus 9 C.

Protože se jedná o kapénkovou nákazu, bylo mi jasné, že určitě nějakou rýmu nebo kašel chytím, ale dle mých zkušeností mělo vše proběhnout v mnohem lehčí formě a také nemoc měla trvat kratší dobu.

A taky to tak bylo.

Vzbudila jsem se v noci zpocená a měla jsem trošku i zimnici, proto jsem nasadila Aconitum napellus 15 C a pak si ho vzala ještě jednou v noci, když jsem se probudila a převlékala se do suchého. Jelikož mi teklo z nosu a odkašlávala jsem, přidala jsem také Hepar Sulfuris Calcareum 15 C.

Dávkování Oscilla jsem zvýšila na 3x denně po dobu 7 dní. Brala jsem i svou oblíbenou Arniku montanu 9 C (svalové bolesti).

Na dráždivý kašel jsem zvolila lék Drosera 9 C, který jsem měla opakovaně co 3 hodiny. Později jsem na kašel, který přešel v hlenovitý, užívala homeopatikum Spongia tosta 9 C.

Když se mi spustila rýma, nejprve jsem ji léčila 2–3 dny lékem Nux vomica 9 C. Nosní sliznici jsem poté vysušila stejným lékem, ale v ředění 15 C.

Několikrát denně jsem pila heřmánkový čaj, kloktala šalvějí a na noc kapala na polštář éterické oleje z levandule vysokohorské nebo meduňky, která uklidňuje. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.