Začíná léto a většina z nás stříhá pověstný metr do začátku dovolené. V naší rodině tomu není jinak a předpokládám, že i scénář samotné dovolené se od ostatních příliš neliší. Poslední den před dovolenou je manžel do noci v práci, kde dodělává resty. Přijde unavený a nervózní domů. Balíme druhý den ráno, odjíždíme o několik hodin později, než jsme si představovali.

Reklama: Sédatif PC

Věcí máme víc, než jsme plánovali, děti zlobí, všichni jsou napjatí a hádka je na spadnutí… První týden dovolené strávíme vzpamatováváním se z hektického příjezdu a skutečná relaxace začíná v průběhu druhého týdne, tedy několik dní před odjezdem zpátky.

Přestože se každoročně snažím tento průběh zvrátit, nejsem příliš úspěšná. Ačkoliv nejsem zastánce univerzálního řešení pomocí léků, letos si vezmu na pomoc homeopatii. Těch pár kuliček ke zkvalitnění vzácných dní odpočinku mi za to stojí.

Pro manžela mám připraven lék Magnesia phosphorica 30 C na „napjaté nervy“. Bude ho dostávat již několik dní před odjezdem, aby se mu podařilo zvolnit pracovní tempo. Na dovolené pak dostane 5 granulí každý den do doby, než dokáže „vypnout“. Pokud bude, k mé nevoli, řešit na dálku něco pracovního, obdrží další dávku ihned.

Pro sebe si vezmu lék Ignatia amara, rovněž v ředění 30 C. Pomáhá mi, když se mi nedaří odložit příběhy mých klientů. I když je mám ráda, dovolenou si chci užít s čistou hlavou bez nich.

Přeji vám krásnou dovolenou!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.