Volala mi jedna známá a chraplavým hlasem mě prosila o rychlou homeoradu na bolest v krku. Je již ode mě zvyklá na to, že rozhovory tohoto typu netrvají 2 minuty - předpis je o to účinnější, o kolik více informací si homeopat o potížích pacienta zjistí. U akutních případů je to sice snadnější, ale i zde hrají roli všechny okolnosti „případu“. Ano, homeopat je tak trochu i detektiv. Ptala jsem se tedy na okolnosti, které těmto potížím předcházely...

Moje známá, budu jí říkat Sylva, jela tramvají ve vánici, když se náhle tramvaj naplnila dýmem. Trvalo nějakou dobu, než se zpráva dostala k řidiči. Zastavil a zvažoval, jestli je větší riziko dopravit tramvaj na další zastávku, nebo vypustit cestující na frekventované silnici. Sylva těchto pět nekonečných minut prožívala obrovský strach. Měla s sebou totiž svého ročního chlapečka. Nakonec vystoupili do prudkého deště uprostřed rušné silnice a než se dostali na nejbližší zastávku autobusu, promokli na kost.

Bolesti v krku a chrapot začaly hned druhý den ráno. Po rozmluvení se chrapot zlepšoval, pořád přetrvával pocit chladu až mrazení.

Doporučila jsem jí Rhus toxicodendron v ředění 9 C - 4x denně 5 granulí. Je to homeopatický lék vhodný na nachlazení po promočení (například v dešti). Klíčovou příčinou oslabení imunity byl akutní stres v tramvaji, proto jsem jí přidala květovou esenci na krizové stavy - Rescue remedy - 4 kapky 4-5x denně. Všem maminkám doporučuji mít tento šetrný prostředek v domácí lékárničce na odblokování psychických i fyzických následků nečekaných stresových událostí. Z homeopatik lze na tento účel použít Aconitum napellus v ředění 9 nebo 15 C - 2-3x denně 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.