Angína je zánětlivé onemocnění krčních mandlí. Šíří se kapénkovou infekcí a u jinak zdravých lidí bývá nejčastější příčinou bakteriální, nebo virová infekce. Co by doporučila MUDr. Zuzana Kornelová na konkrétní příznaky/projevy angíny a jaká homeopatika zvolit na detoxikaci organismu, pokud je antibiotická léčba nutná, si můžete přečíst níže. 

„Dobrý den, prosím o radu. V prosinci jsem měla angínu, na kterou mi náš lékař napsal antibiotika. Bolest v krku, nemohla jsem jíst, bolestivé polykání, bez teplot. Léky rychle ulevily bolesti, po týdnu klidu mě začalo bolet v krku znova. Nemoc měla stejný průběh, nová, jiná antibiotika, úleva. Včera v noci začala bolest znova, bez horeček, bolest při polykání, na jazyku povlak, patrné stopy od zubů. Myslíte, že by mohla být úspěšná léčba bez antibiotik? Nechci užívat během měsíce třetí dávku.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová.

„Dobrý den, na dálku nelze určit, o jaký typ angíny se jedná. Na uvedené příznaky je vhodná tato homeopatická kombinace:

  • Mercurius solubilis 9 C – 3x denně 5 granulí,
  • Homéogene – 5x denně 1 tabletu.“

Upozornění: O nutnosti nasazení antibiotické léčby rozhoduje vždy ošetřující lékař, který pacienta vyšetřil.

Obecná doporučení MUDr. Kornelové:

Při léčbě angíny je velkým přínosem vyšetření CRP, podle něhož lze jednoznačně určit, zda je nutné nasazovat antibiotika. Jinak totiž nejde rozeznat, jestli je příčinou viróza, nebo bakteriální infekce. Antibiotika jsou často nasazována zbytečně a pak je organismus zatížen jejich opakovaným užíváním.

Na pročištění po každé léčbě antibiotiky lze nasadit homeopatický lék:

  • Nux vomica 9 C – 2x denně 5 granulí na 2 týdny spolu s probiotiky.

Z psychosomatického hlediska je při opakovaných angínách nutno hledat vnitřní konflikt, něco, co nejde vyslovit. Podle toho se pak nasazují cíleně homeopatika. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.