Prázdniny jsou tu a ačkoli se zánět spojivek nejčastěji přenáší v kolektivu dětí, může nás či naše děti potkat i při prázdninových dobrodružstvích. Jak se s ním můžeme homeopaticky vypořádat? Ptáte se v naší homeopatické poradně...

"Prosím Vás o pomoc při léčbě zánětu spojivek. Můj syn často trpí na akutní zánět spojivek, na jaře nebo na podzim je spouštěčem větrné počasí, během léta stačí koupání v bazénu a večer má začervenalé podrážděné oči, které si stále tře. Ráno má pak pravidelně slepené oči žlutým výtokem, který ulpívá ve větším množství v koutku oka. Během dne ale už oči nehnisají. Může mu pomoci homeopatie?"

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková:

"Svým pacientům doporučuji na zánět spojivek nejčastěji užívání těchto homeopatických léků:

  • Nux vomica 15 C 5 granulí 3x týdně - pondělí, středa, pátek. Tento lék může preventivně působit i u alergických potíží - přecitlivělé "oko", při stavu, kdy dochází ke zhoršení větrným počasím, případně při reakci očí na chlorovanou vodu v bazénu, aj.;
  • Calcarea carbonica 9 C - 3x denně 5 granulí – v případě slepených víček zejména po ránu;
  • Pulsatilla 15 C - 5 granulí 1x denně - při silném výtoku jemného žlutého či bílého hnisu.

Všechny výše uvedené léky můžete podávat po dobu 6 týdnů, uvidíte, kam se stav syna posune. V případě "klidného oka" můžete tyto léky vysadit."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.