Břidličnatě modrý prášek, téměř nerozpustný ve vodě.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Fosforečnan železnato-železitý

  • málo zvýšená, pomalu rostoucí, teplota: do 38° C, 
  • známky lokálního překrvení a následná náchylnost ke krvácení (hlen z nosu či dýchacích cest s příměsí krve, krvácení z nosu),
  • velká únava s přecitlivělostí na bolest a hluk,
  • suché sliznice (hrdlo, dýchací trubice), pálení v dýchacích cestách.

Lék „nastartuje“ imunitní systém, proto je vhodný v počátcích onemocnění, kdy nejsou projevy ještě tak výrazné, ale na člověka „něco leze“. Včas podaný lék dokáže velmi často zastavit virovou infekci hned na začátku.


INDIKACE:

Virózy v počátečním stavu, kdy je mírně zvýšená teplota (do 38°C), doprovázené:

  • velkou únavou,
  • vyrážkou, 
  • návaly krve do hlavy a obličeje; obličej je střídavě bledý a červený.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Akutní rýma a zánět nosohltanu, kterou může doprovázet mírně zvýšená teplota (do 38oC), s krvácením z nosu nebo příměsí krve v hlenu. Rýma může být doprovázená bolestmi uší a kašlem (viz. níže).

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Akutní bolesti ucha – lék vhodný v počátcích obtíží, kdy je mírně zvýšená teplota a velká únava. Lék vyburcuje imunitní systém a je vhodné ho kombinovat s dalšími léky bolestí ucha.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Suchý, záchvatovitý, křečovitý kašel se šimráním v krku a s bolestmi na hrudníku – málo zvýšená teplota, slabost, příměs krve v hlenu nebo krvácení z nosu.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.