V tomto článku bych ráda zmínila homeopatický lék, který mám neustále v dostatečném množství vždy po ruce a tím je Phosphorus. Jedná se o bílý fosfor, prvek nekovový, vyskytující se v zemské kůře, je součástí živých organismů a anorganických sloučenin. Je nerozpustný ve vodě a je velmi reaktivní. Používá se ve farmacii, svou významnou roli hrál i ve válkách jako součást zbraní (pumy, granáty, světlice). Jeho toxicita je dodnes využívána při výrobě různých jedů, např. na hlodavce.

Osobně ho velmi často používám k léčbě chronického onemocnění ledvin, jater, či dýchací soustavy, srdce a plic. Velmi dobře působí u jedinců s dlouhýma nohama, hubeným tělem, kteří mají rádi teplo a nemají rádi chlad a zimu, jsou zimomřiví. Používám je u psů úzkostných, lekavých, nestabilních, kteří se snadno vyčerpají. Také u mladých jedinců, kteří rychle rostou a jsou bolaví. Častým znakem vhodnosti použití tohoto léku je, že jedinci pijí velké množství chladné vody a nechtějí nic teplého, pro ty je Phosphorus také přímo stvořený.

Výborný je Phosphorus pro jedince, kteří jsou hypersenzitivní na zvuky a světlo a jedince lekavé a plaché.

U chronického onemocnění ledvin, jater, plic a srdce podávám velmi často, někdy i několikrát denně v ředění 9 C.

Dalším využitím je při různých typech krvácení. Ztráta krve jedince velmi oslabí. Ať už je to při porodu feny, nebo třeba při zranění čenichu nebo z dásní při paradentóze. Podávám v ředění 9 C nebo 15 C.

U starých psů s nemocným nebo slabým srdcem nebo špatným krevním oběhem je Phosphorus doslova životabudič a příval energie.

Běžně Phosphorus podávám i pacientům, kteří mají onemocnění CNS a mozku, nebo problémy s trávením.

V mých očích je Phosphorus stejně důležitý jako třeba Arnica montana a nesmí v domácí lékárničce chybět. V kombinaci s dalšími homeopatiky pak umocňuje veškeré účinky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.