Jsou sice ještě prázdniny, ale srpen se velice rychle přehoupne do své druhé poloviny a začne příprava na září. Pro mnoho maminek je tento čas spojen i s velkými obavami, jak jejich potomek zvládne začátek školního roku, který se kvapem blíží, zda budou zdravé a snadno odolají náporu nemocí. 

Reklama: Oscillococcinum

Dítě přichází z tepla rodinného prostředí do většího kolektivu, kde se učí navazovat s ostatními vrstevníky přátelství, společnou hru i vzájemné soužití s větším počtem osob, než jen s maminkou a tatínkem. Tak, jak je dítě vystavenou novým podnětům, tak i imunitní systém prochází velkou zkouškou. Ranní vstávání, kolektiv dětí, intenzivnější zapojení do her a činností ve školce, to vše představuje velkou zátěž, která se může projevit větší nemocností. Jen velmi málo dětí si začátek školky neodstoná. Jedná se o zcela přirozenou reakci a nutný trénink jeho obranyschopnosti.

Jak podpořit imunitu, aby zátěž dítě zvládlo?

Základem je dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Tělo se postupně otužuje a je odolnější všem vnějším vlivům. Aby bylo tělo dostatečně připravené, potřebuje k tomu i dostatek vhodného a zdravého paliva - zdravé stravy. V jídelníčku by měl být dostatek ovoce a zeleniny, luštěniny, výživné klíčky, polévky, cibule, ryby, a mnoho dalších zdravých potravin. Nedílnou součástí režimu je i dostatečný odpočinek a posilující spánek.

Imunitu můžeme posílit i vhodným doplňky stravy, jako je echinacea, rakytník, betaglukany a laktobacily. Výborným pomocníkem mohou být i homeopatika.

Oscillococcinum - vynikající protivirový lék, který lze užívat preventivně i od prvních příznaků nemoci. Od září nejlépe pravidelně 1x týdně a pokud se v blízkém okolí objeví nemocní, je vhodné dávku užít každé ráno.

Tento lék vhodně doplňuje Echinacea 5 C, který se užívá 1x denně týden a poté další týden přestávka. Takto střídat celé podzimní a zimní období.

Nedílnou součástí tohoto období je i lék Silicea. Užívá se v ředění 15 C 1x týdně a vhodně posiluje kombinaci Oscilla s Echinaceou.

Pokud se přeci jen nemoc vyskytne, je třeba dát malému tělíčku dostatek času na rekonvalescenci, aby se imunitní systém dostal opět do kondice. Oslabený organismus je mnohem náchylnější na další útok nemoci a snadno by jí mohl podlehnout. 

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.