Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Akutní bolesti zad po tréninku

Autor: MUDr. Věra Budková

Dotaz: Syn hraje hokej a po náročném tréninku ho začala bolet záda v oblasti beder. Můžete mi, prosím, poradit jestli existuje nějaká vhodná homeopatická léčba?

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

Ano, skutečně existují homeopatické léky, které je vhodné užívat při sportovním výkonu.

Doporučuji vám následující léčbu:

Arnika Montana 9 C - lék působí jako prevence svalové únavy při sportovním výkonu, namáhavé práci. Umožňuje delší výdrž, snižuje svalové bolesti po námaze a během námahy, zrychluje celkovou regenaraci. Je rovněž vhodný pro pacienty, kteří mají sklon k tvorbě hematomů /modřin/, pohmoždění.

Dalším lékem je Rhus toxicodendron 9 C - lék vhodný pro sportovce, kteří mají sklon onemocnět v případě, kdy se po sportovním výkonu celí zpocení zastaví a pociťují prochlazení. Před výkonem jsou fyzicky neklidní a mají sklon k úrazům vaziva. Zlepší se teplem, zhorší na konci noci a znehybněním. Cítí kontraktury, ztuhlost.

Oba léky podávejte 4x denně 5granulí po celou dobu potíží, postupně se zlepšováním stavu léky vysazujte.

Před každým tréninkem vždy doporučuji 5 granulí od obou léků, při delším trvání a vysoké náročnosti tréninku je vhodné užívat léky i v průběhu tréninku (rozpuštěné v čisté vodě v lahvi) a následně po skončení fyzické aktivity užít vždy jednorázově dalších 5 granulí.

MUDr. Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:56

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze