Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Akutní bolesti zad po tréninku

Autor: MUDr. Věra Budková

Dotaz: Syn hraje hokej a po náročném tréninku ho začala bolet záda v oblasti beder. Můžete mi, prosím, poradit jestli existuje nějaká vhodná homeopatická léčba?

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

Ano, skutečně existují homeopatické léky, které je vhodné užívat při sportovním výkonu.

Doporučuji vám následující léčbu:

Arnika Montana 9 C - lék působí jako prevence svalové únavy při sportovním výkonu, namáhavé práci. Umožňuje delší výdrž, snižuje svalové bolesti po námaze a během námahy, zrychluje celkovou regenaraci. Je rovněž vhodný pro pacienty, kteří mají sklon k tvorbě hematomů /modřin/, pohmoždění.

Dalším lékem je Rhus toxicodendron 9 C - lék vhodný pro sportovce, kteří mají sklon onemocnět v případě, kdy se po sportovním výkonu celí zpocení zastaví a pociťují prochlazení. Před výkonem jsou fyzicky neklidní a mají sklon k úrazům vaziva. Zlepší se teplem, zhorší na konci noci a znehybněním. Cítí kontraktury, ztuhlost.

Oba léky podávejte 4x denně 5granulí po celou dobu potíží, postupně se zlepšováním stavu léky vysazujte.

Před každým tréninkem vždy doporučuji 5 granulí od obou léků, při delším trvání a vysoké náročnosti tréninku je vhodné užívat léky i v průběhu tréninku (rozpuštěné v čisté vodě v lahvi) a následně po skončení fyzické aktivity užít vždy jednorázově dalších 5 granulí.

MUDr. Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 22:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze