Ačkoli nám toto léto vyšlo dlouho krásné počasí, i přesto se může prudce ochladit, jako se stalo před pár dny. Dostat rýmu pak není až takový problém. Zcela bezpečná není ani klimatizace v autě puštěná co nejvíce, zatímco za okny auta se rozpalují chodníky a silnice.

Dnes vybíráme z dotazů našich čtenářů:

"Dobrý den, naší dceři (2,5 roku) se po prudkém ochlazení počasí dostavila rýma. Rýma je průhledná, jde hůře vysmrkat, spíše vůbec. Po vysmrkání je hned slyšet rýma v dutinách. Bohužel ji to v noci dráždí k neustálému kašli. Navíc dcerce po dešti vyrazil opar. S tím ale bojujeme díky homeopatiku Rhus toxicodendron velmi úspěšně."

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii:

"Jednoznačně při každém prudkém ochlazení (náhlé změně klimatu) můžete podat tyto léky:

  • Aconitum napellus 9 C - se všemi příznaky: chrapotem, suchým kašlem, respiračními obtížemi aj. v dávce 5 granulí 4x denně první den. Svým klientům říkám, pokud si pomyslí, že "jejich dítě zase bude po prochladnutí nemocné" a nemusí mít ještě teplotu: "Podejte Aconitum". Zpočátku můžete přidat i Oscillo, abychom preventivně nenechali nemoc rozběhnout. Je výhodné podat tato homeopatika na začátku třeba třikrát po hodině, záleží na možnostech.

V této chvíli bych dále doporučila podávání těchto homeopatik:

  • Sticta pulmonaria 9 C - 4x 5 granulí - neustálá potřeba smrkat, avšak celkem bezvýsledná. Kýchání. Suchý dráždivý kašel zejména v noci. Ke zhoršení dochází při změně počasí.

Dalším lékem na prochlazení za vlhkého nebo studeného počasí je:

  • Nux vomica 9 C - v noci je nos ucpaný, zhoršení v teplé místnosti, kdy pacient kašle suše, kýchání při probuzení. Přes den vodnatý výtok z nosu, v noci je nos ucpaný. Pro tento lék je typické, že se pacient stále nemůže zahřát. Tento lék bych doporučila podat ještě před lékem Sticta pulmonaria na 2-3 dny v dávce 4x denně 5 granulí.
  • Ve spojení s oparem je opravdu velice vhodný homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C, který má též charakteristiku zhoršení po prochladnutí vlhkem nebo po promočení (deštěm), pacient má suché sliznice, chraptí, celkovou svalovou a tělesnou únavu, intenzivní žízeň.

Pozitivní homeopatickou zkušenost vám přeje

MUDr. Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.