Každý z nás jistě zná ten pocit, když po odeznění nemoci je tělo slabé a stále se ještě necítíme „ve své kůži“. Proces rekonvalescence (zotavování po nemoci) je velmi důležitý a je to doba, kdy se tělo po zvládnutí akutních příznaků snaží dostat zase do normálního provozu. V tomto období je žádoucí dopřát si ještě odpočinek, nevrhnout se hned do běžných aktivit (sport, intenzivní práce), dodržovat pitný režim, jíst lehká jídla (nejlépe polévky – masové a zeleninové vývary) a dopřát tělu dostatek spánku. 

Pomocí homeopatik můžeme ozdravné procesy v těle také podpořit:

  • China 9 C – pokud přetrvává únava a fyzická slabost. Stavy po ztrátách tekutin (dehydratace, průjmy, zvracení nebo pocení při horečkách). Podáváme 2x denně 5 granulí týden až 10 dnů po uzdravení.
  • Sulfur iodatum 9 C – podáváme, pokud stále přetrvává rýma, kašel, mohou být občas zvýšené teploty, bolesti kloubů, jako by nemoc nechtěla odeznít. Dávkování 2x denně 5 granulí do úplného vyléčení.
  • Magnesia phosphorica 9 C – pomůže u vyčerpání psychického původu, bolestí hlavy, únavy a stresu. V noci se mohou objevit křeče v lýtku. Dávkování 2−3x denně 5 granulí
  • Kalium phosphoricum 15 C – při mentálním přetížení a bolesti hlavy. Když jsme po práci nebo škole tak unavení, že si musíme jít lehnout do postele. Spolu s lékem Magnesia phosphorica jsou velkými pomocníky vyčerpaných studentů a hlavou pracujících lidí. Dávkování 2x denně 5 granulí

Na doplnění chybějící energie a vitaminů je také výborná šťáva z rakytníku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.