Možná vás také trápí častý výskyt oparů. Někomu se objevuje po delším pobytu na slunci, jinému po horečce, některé ženy trápí výsev oparů před menstruací. Někdo mívá opary po velké psychické zátěži nebo v období, kdy je oslabená imunita, podobně jako u naší čtenářky, která napsala do Homeopatické poradny.
Dotaz: "Chtěla bych poradit s léčbou oparů. Udělá se mi na rtu většinou po psychicky náročnějších dnech, kdy se cítím přetažená. Téměř vždy také potom, co na mě "leze nějaká viróza" a mně se ji podaří vitamíny překonat - místo virózy mi vyleze opar."
Na tento čtenářský dotaz odpověděla lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Věra Budková:
"Dobrý den, v léčbě oparů funguje homeopatie excelentně. Je dobré poslouchat své tělo a už při prvních příznacích homeopatický lék použít.
První homeopatickým lékem, který si připravte, je:
- Rhus toxicodendron 15 C - při pálení, svědění, které ještě nevykazuje pustulky, podejte vždy po deseti minutách opakovaně za sebou 5 granulí (vycucat pod jazykem) klidně i třeba šest dávek. Posléze zpomalte interval a možná nedojde ani k výsevu pustulí.
- Pokud se pustulky již objeví, použijeme také lék Rhus toxicodendron ale v ředění 9 C a podáváme 4x denně 5 granulí po dobu 3-4 dnů.
- Druhým lékem, který doporučuji jako prevenci infekčních komplikací, je Mezereum 9 C - jsou to pustulky, které již začínají žlutavě hnisat, opar se pokryje tvrdou krustou. Podávejte v dávkování 5 granulí 4x denně po dobu 3-4 dnů.
- Antimonium tartaricum 9 C - tento lék podáváme jako prevenci jizviček a bolestivých puchýřů, 2x denně 5 granulí.
Přeji radostnou a pozitivní zkušenost s homeopatickými léky."
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.