Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nenápadné UMEBOSHI

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

S pojmem UMEOCET jste se na našich stránkách už mohli setkat víc krát v receptech. Je v nich používaný jako dochucovadlo. Vyrábí se ze švestiček UMEBOSHI.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

UMEBOSHI v překladu znamená sušená švestka. Tyto plody rostou v Asii. Jsou zajímavé i tím, že ze stromů padají ještě nezralé plody. Nejsou vhodné k jídlu, protože jsou jedovaté. Byla by však škoda, nechat je jen tak shnít. Lidstvo je naštěstí velmi tvořivé, zejména když jde o chuťové buňky a plné žaludky. V asijských státech se z nich vyrábí produkty, které mají významné léčebné účinky. Jsou tedy použitelné jako lék i potravina.

Jak se tito zelení neposedové zpracovávají?

Umyté se na sluníčku suší několik dní. Působením nočního vlhka švestičky měknou, ve dne se opět usuší a tím se z nich stávají pořád menší a menší švestičky. Poté se přemístí do velikého sudu, přidají se i listy shiso - ty zbarví švestičky do červena. Navrch se nasype mořská sůl. Důležitým faktorem je tlak, proto se švestičky zasypané solí ještě zatíží. Je to podobný proces, jako když si děláme kysané zelí. Šťáva ze švestiček se sbírá ze dna sudu - a to je právě umeocet.

Proces kvašení trvá nejméně půl roku. Často se nechávají naložené i déle (třeba i 6 let) a tím získávají sinější léčebné účinky.

Léčebné účinky:

 • rychlé odbourávání překyselení (osobní zkušenost - synovi, který má gastroezofagiální reflux, pomáhá, když je "nejhůř"... 1 KL umeocta do skleničky vody)
 • předcházejí příznakům stárnutí
 • pomáhají vylučování toxínů z těla
 • vitalizují
 • posilují játra a ledviny
 • podporují metabolizmus
 • urychlují perilstatiku střev
 • čistí krev
 • působí proti bolestem hlavy
 • při průjmech (u nás se osvědčily i jako prevence zvracení a průjmu způsobeného rotaviry!)

Dávkování: jako potravina 1/2 švestičky 3x týdně

Možnosti použití:

 • UMESHO - používá se jako koření - umeboshku rozetřeme a rozvaříme se sójovou omáčkou ve vodě.
 • UME-SHO-BAN - 1/2 KL umesho koření přidáme do čaje bancha.
 • ČAJ Z UMEBOSHEK - 1 švestičku vaříme v 1l vody 1/2 hodiny. Vodu pak scedíme a odvar trochu naředíme vodou. Příjemný jen hlavně v létě.
 • SALÁT - jakoukoliv zeleninu nastrouháme, nakrájíme... Místo klasického nálevu použijeme 1 PL umeocta a přidáme trochu vody.
 • DOCHUCOVÁNÍ: Na závěr vaření, když už nechceme solit a máme pocit, že by jídlo přece jen ještě trošku soli potřebovalo, použijeme za lžičku umeocta.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:54

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze