Dotazy týkající se opakovaných gynekologických zánětů jsou v naší poradně velmi časté. Na našem webu jsme tomuto tématu věnovali již několik článků.
Naše čtenářka se ptá, jak pomoci dceři při opakovaných gynekologických obtížích, které jsou doprovázeny výtoky a svěděním. Na doporučení gynekologa užívala i antibiotické léky, ale potíže se po mírné úlevě opět vracejí. Čtenářka by ráda podala dceři homeopatické léky, protože má s jejich užíváním sama dobré zkušenosti.
MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka a odbornice v homeopatii v této situaci doporučuje:
„Dobrý den. Při kvasinkové infekci je vhodné podávat v úvodu lék Thuya occidentalis 9 C – 2x denně 5 granulí po dobu tří týdnů – pro změnu reaktivity imunitního systému. Dále podávejte lék podle symptomů:
- Při typicky svědivém tvarohovitém výtoku pomůže lék Helonias 9 C – 2−3x denně 5 granulí.
- V případě pálivých bolestí v oblasti genitálu podáváme lék Arsenicum iodatum 9 C 3x denně 5 granulí.
- Pokud je pokožka svědivá a křehká natolik, že dochází ke krvácení, podáváme lék Kreosotum 9 C.
- Kromě tohoto léku je vhodné podávat lék Monilia albicans 15 C 1x denně 5 granulí. Podporuje tvorbu protilátek. V České republice je tento lék dostupný pouze na individuální dovoz.
- Jedná-li se o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék Kalium bichromicum 9 C 2−3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.
- Výtok, který je žlutobílý a doprovází katar horních dýchacích cest, nebo po něm následuje, zpravidla dobře reaguje na Pulsatillu 9 C 2x denně 5 granulí.
Rozhodně zde není možné vyjmenovat všechny homeopatické léky na gynekologické výtoky. Pokud vám tyto rady nebudou stačit, vyhledejte lékaře-homeopata, který vám vybere lék cíleně a bude léčbu řídit, zvláště je-li problém chronický, komplikovanější.“
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.