Bolest v uších... První, co se mi při pohledu na tato slova vybaví, je smutný bolestivý výraz dítěte, kterého bolí „ouška“. A zoufalé rodiče doufající, že bolest uší jejich dítěte rychle ustoupí.

Reklama: Oscillococcinum

Váhání, zda jet k lékaři či zda si s bolestí uší zvládnou poradit sami. Těžké rozhodování, často léčba systémem pokus-omyl, jak jen tomu našemu malému pomoci? Některé děti na bolesti uší trpí více, jiné méně, někomu se zcela vyhnou.

Při hnisavém zánětu středního ucha se s ohledem na možné komplikace doporučuje profesionální léčba. Návštěvu lékaře jsem v podobném případě absolvovala i já se svým tříletým synem. Dostali jsme antibiotika, která zánětu pomohla, ale tělu příliš neprospěla. Když se přibližně po 3 týdnech po dobrání antibiotik začaly synovi objevovat stejné příznaky nemoci, zpanikařila jsem, že nás opět čeká léčba antibiotiky a rozhodla jsem se vyhledat pomoc lékaře-homeopata. Paní doktorka nám poradila, jakou léčbu homeopatickými léky máme zahájit a my tak obratem učinili. Bylo pro mě velkým překvapením, když začaly synovi po 2 dnech příznaky nemoci ustupovat, až se do 5 dnů zcela vyléčil. Naše první „homeopatická“ mise skončila skvěle a já se s důvěrou na svého lékaře-homeopata obracím dál.

A jaké léky synovi pomohly?

Po dobu 3 dnů užíval 2x denně 1 tubu homeopatického léku Oscillococcinum, následně 2x týdně 1 tubu.

Každý den jsem v malé láhvi s čistou vodou (0,5 l) rozpustila 10 granulí homeopatického léku Hepar sulfur 15 C, kterou syn v průběhu celého dne popíjel.

Velkým pomocníkem při léčbě nám byl homeopatický lék Corallium rubrum 15 C – skvělý lék na zadní rýmu. Koupila jsem 3 tuby a syn lék užíval následujícím způsobem:
1.tuba – 1x denně 5 granulí – vždy ráno
2.tuba – 3x týdně (pondělí, středa, pátek) 5 granulí
3.tuba – tu jsme si schovali pro případ „zadní rýmy“ a otevřeli jsme ji hned při jejích prvních příznacích (1x denně 5 granulí)

Od té doby jsme se k naší velké radosti antibiotikům zcela vyhnuli.

Děkuji paní doktorce za skvělý recept, jak s problémy se zadní rýmou a zánětem uší zatočit!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.