Pokud se stal úraz zubu, je žádoucí co nejdříve navštívit zubního lékaře. V lehčích případech je zub pouze naražen a po opatřeních (měkká strava a šetření zubu) dochází k vyřešení situace. O závažnějších případech, jako je posunutí zubu v dásni, nebo ztráta zubu, lékař rozhoduje podle aktuálního stavu.

Když se při úrazu ulomil kousek korunky, je nutné co nejdříve navštívit zubaře, který z RTG snímku určí další postup. Ošetření závisí na mnoha okolnostech a někdy je nutné zub vytrhnout.

„Dobrý den, byla jsem dnes se svým dvouletým synem na vytrhnutí předního zoubku. Po úrazu se mu kousek zoubku ulomil a odumřel. Udělal se mu zánět a zub už se nedal zachránit. Chtěla bych poradit, jaká jsou teď vhodná homeopatika?“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, postačí, když budete podávat lék:

  • Arnica montana 15 C – 2x denně 5 granulí po dobu 5–7 dní.

S pozdravem MUDr. Zuzana Kornelová“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.