Bolest v oblasti žaludku. Nadýmání. Zácpa, nebo naopak průjem. Pocit stažení v oblasti solar plexu. S těmito potížemi se potýká téměř pětina z nás. Kromě nevhodného stravování je nejčastější příčinou stres.

Uplynulý rok a půl dal zabrat psychice nás všech. Stres zasáhl zejména ty, kdo přišli o někoho blízkého, nebo byli v době omezení nadměrně přetíženi péčí o své blízké.

„Dobrý den. Má tchyně už více než půl roku bojuje se zažívacími problémy. Začalo to v zimě, kdy začala mít šílený strach z covidu. Do toho jí zemřela na covid sestra a ona se musela začít starat o svou 92letou maminku. Do teď se téměř denně ráno potýká s bolestí břicha. Byla na různých vyšetřeních, nic nezjistili. Lékaři se přiklání k tomu, že potíže mají psychický původ. Nikdy neměla trávicí potíže. Existují nějaká homeopatika, která by mohla užívat dlouhodobě na žaludeční problémy, které mají původ v psychice?“

Na tento dotaz odpovídá zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,
mamince podávejte:

  • Kalium phosphoricum - tkáňová sůl č. 5 – 2x denně 2 tablety,
  • Ignatia amara 30 C – ráno 5 granulí,
  • Arsenicum album 15 C – večer 5 granulí.

Věřím, že se jí brzy uleví.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.