Přibližně 80 cm vysoká bylina s čeledi liliovitých s charakteristickou chutí a zápachem, která je široce používána v kuchyních celého světa. Své místo má i v lidovém léčitelství (působí proti virům i bakteriím, je močopudná, snižuje hladinu cukru i cholesterolu, zlepšuje trávení).

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Cibule

  • alergické rýmy (sezónní i nesezónní alergie)
  • rýma virového původu v počátečním stádiu
  • katary horních cest dýchacích způsobené chladem, zimou, průvanem
  • zhoršení teplem (ve vytopené místnosti), večer, studeným vzduchem, vlhkou zimou
  • zlepšení čerstvým vzduchem


INDIKACE:

Akutní katary horních cest dýchacích s hojnou a nepříjemnou sekrecí z nosu – začíná častým kýcháním, rýma je vodnatá, průhledná, kape z nosu po kapkách jako z kohoutku a odírá nos a horní ret. Výtok z očí je naopak nepálivý a nijak oči nedráždí, i když oči mohou svědit. Rýma se zhoršuje v teplé místnosti a zlepšuje venku, na čerstvém vzduchu (neplatí v pylové sezóně).

Katar může být provázen chraplavým kašlem, který je způsoben škrábáním v hrtanu. Kašel je bolestivý - nemocný si drží při kašli krk a může mít i pocit těžké hlavy

Dávkování: 9 C, opakovaně každou hodinu, postupně vysazovat.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.