Pokousal vás pes, zranila vás kočka, štípnul vás had či vás kousnul pavouk nebo jiné zvíře? Paní doktorka MUDr. Eva Kettmannová pro vás připravila přehled základních homeopatických léků, které vám pomohou od obtíží vzniklých pokousáním od zvířete.

2 základní léky, které můžete podávat u každého pokousání zvířetem jsou:

  • Arnica montana 9 C + Calendula 5 C

Arnika (prha chlumní) je vhodná na všechna traumata – drobná i rozsáhlejší, snižuje ztráty krve, urychluje hojení a snižuje bolestivost poraněného místa.

  • Calendula (měsíček) má protizánětlivý a silně hojivý účinek. Pokud pacient pociťuje na postižených částech těla chlad, k výše uvedeným lékům, přidejte Ledum palustre 5 C.

Homeopatický lék číslo 1 na poranění konečků prstů a kostrče:

  • Hypericum perforatum 15 C

Hypericum (třezalka) působí proti bolesti, zvlášť dobře působí na nervová zakončení.

Na pokousání pavouky doporučujeme kombinaci:

  • Hypericum perforatum 15 C + Ledum palustre 5 C

Dávkování:
Všechny uvedené léky podávejte v dávce 5 granulí, cca každých 20 minut 3x po sobě, pak 3-5x denně dle potíží.

Osvědčený prostředek na psychický šok způsobený kousnutím zvířetem:

  • Aconitum napellus 15 C (vhodné je jakékoliv ředění)

Napadení zvířetem je náhlá nečekaná událost. Někdy se mohou objevit psychické potíže jako úzkost, strach ze psů, které přetrvávají déle než samotné zranění. Tento lék je obzvlášť vhodný pro všechna traumata u dětí.

Dávkování:
Co nejdříve podat 1 dávku-5 granulí, pak podle potřeby zopakovat 2x denně, a to po dobu 3 až 5 dnů.

Upozornění:
Poraněné místo vždy dezinfikujte a uvědomte praktického lékaře, u závažnějších poranění je nutné i chirurgické ošetření.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.