Než se člověk trochu rozkouká, léto je pryč a svoji vládu přebírá podzim. S chladnějším počasím jdou ruku v ruce prochladnutí, rýma a kašel. V tomto období jsou obzvláště důležitá celková opatření, která podnikneme.

Reklama: Stodal

Po prochladnutí se velice často objevuje kašel. Zpočátku bývá suchý, dráždivý, spojený se „šrábáním" v krku. Na suchý kašel lze použít mnoho homeopatických léků. Pro výběr jsou důležité okolnosti, které kašel doprovází.

Jedním z léků suchého kašle, který se objevuje po prudkém prochlazení, je Aconitum napellus 9 C. Kašel se objevuje se rychle, může být doprovázen vysokou teplotou, ale bez pocení. Přítomna bývá i velká žízeň na studenou vodu. Sliznice je překrvená s pocitem „živého" obnaženého hrdla. Začíná většinou kolem půlnoci. Pokud se ke kašli přidá pocení, přejdeme z léku Aconitum na Belladonna 9 C. Kašel je doprovázen svíravým pocitem s tepavými bolestmi. Sliznice je suchá a překrvená. Teplota je vysoká a kolísající.

Při teplotě, která je jen lehce zvýšená a nastupuje pomalu, sáhneme po léku Ferrum phosphoricum 9 C. Kašel je suchý a pálivý s pocitem sucha v krku. Bryonia alba 9 C je úžasný lék na kašel, který se zhoršuje při sebemenším pohybu a lepší se v úplném klidu. Většinou je přítomna i žízeň.

Na dráždivý kašel spojený se šimráním v suprasternální jamce výborně zabírá lék Rumex crispus 9 C. Zhoršuje se při nadechnutí studeného vzduchu a dotyčný si zakrývá ústa i nos kapesníkem, přes který se nadechuje.

Suchý kašel může být doprovázen i změnou zabarvení hlasu, který je chraplavý. Pokud je kašel pískavý a připomíná zvuk pily, co řeže prkno, krásně funguje lék Spongia tosta 9 C. Kašel doprovází sucho v hrtanu s pocity pálení. Většinou se zhoršuje v noci, vleže a dotyčnému se ulevuje po vypití teplého nápoje.

Z velkého výběru léků na kašel bych ráda ještě zmínila lék na záchvatovitý kašel. Je lék Drosera 15 C. Záchvaty kašle se objevují většinou v noci a jsou velice vyčerpávající. Doprovází je pocit šimrání v krku. Zhoršují se mluvením, smíchem, ale i pitím. Zlepšení nastává po stlačení břicha a hrudníku, kdy se zamezí pohybu bránice.

Všechny léky na kašel se dávkují podle rytmu potíží a užíváme vždy 5 granulí.

Ne vždy jsou okolnosti pro výběr vhodného léku kašle jasně dané. Výbornou volbou pro léčbu suchého kašle je sirup Drosetux. Kombinuje v sobě několik léků a jeho záběr účinku je široký. Mimo jiné v sobě obsahuje z výše zmiňovaných léků Belladonnu, Ferrum phosphoricum a Droseru. Druhým sirupem pro léčbu kašle je Stodal. Tento sirup je určený na suchý i vlhký kašel. Z uvedených léků v něm najdeme Droseru, Rumex crispus a Bryonii.

Přeji Vám krásný podzim bez kašle i malých kašlíků. 

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.