Víte, že existuje pohádková kniha o homeopatii? Jen čeká na vydání, aby se mohla dostat k dětem. Napsala ji paní Zuzana Teplíková, kterou homeopatie okouzlila natolik, že o ní napsala pohádkový příběh. Teď už jen zbývá získat dostatek finančních prostředků a sen se stane skutečností. Pojďme se slovy autorky blíže podívat na to, jak vznikl nápad napsat knihu "Celestýnčiny kouzelné kuličky".

Reklama: Oscillococcinum

Jsem maminka tří dětí a miluji nejen je, ale i homeopatii. Dostala jsem se k ní, když nejstaršímu dítěti, synovi, byly tři roky. O homeopatii jsem se nikdy předtím nezajímala. Kromě jiného jsem získala vzdělání i jako všeobecná sestra a v naší rodině se tedy jelo na vlně západní medicíny.

Nicméně když jsme se stále točili v kruhu opakovaných středoušních zánětů, zvětšených nosních mandlí a standardní léčba nepřinášela kýžený efekt, hledala jsem jinou cestu. Dostala jsem se k paní homeopatce a ta nasadila synovi homeopatika. Já, jako nevěřící Tomáš a velký skeptik, jsem mu sice nasazené klasické léky postupně vysadila, ale stále jsem běhala se synkem po vyšetřeních, abych získala objektivní výsledky. A skutečně, fungovalo to!

Od té doby nedám na homeopatii dopustit a stále se v ní vzdělávám. Ale i moje děti zajímalo, jak bílé kuličky fungují. Proto jsem začala hledat, zda existuje nějaká pěkná dětská knížka, která by homeopatii dětem hezky přiblížila. Kromě notoricky známé říkanky o polámaném mravenečkovi, kterému byl naordinován „třikrát denně prášek cukru“, jsem nic nenašla. A to je škoda. O bylinkách existují krásné dětské knížky, dokonce i finanční gramotnost lze pohádkami dětem přiblížit, ale homeopatii?

To byl důvod, proč jsem se do toho pustila sama. Inspirací mi byly přímo moje děti, a proto jsem je zakomponovala do homeopatického pohádkového příběhu.

Kniha se bude jmenovat "Celestýnčiny kouzelné kuličky" a vznikala více než tři roky. Nejprve přišel nápad a postupně mi přicházely příběhy, ke kterým mě inspirovat sám život. Podařilo se mi vymyslet 21 kapitol, ve kterých se objeví osm akutních homeopatických léků. Nebyla by to ale pohádková kniha, kdyby se v ní neobjevila kouzla a také šťastné konce.

Hlavní hrdinkou knihy je desetiletá Celestýnka žijící na jižní Moravě. Kvůli pracovní vytíženosti svých rodičů stráví část letních prázdnin u své tety Dobromily na Šumavě. Její teta je homeopatka. Celestýnka sice vůbec netuší, co to znamená, ale díky svému zájmu o přírodu a také zvláštním snům, které se jí v tetině chaloupce zdají, to brzy zjistí. A nejen to!

Teta Celestýnku naučí kouzelné zaklínadlo a dokonce ji zasvětí do tajů přírodního léčení. S pomocí očarovaných kuliček si Celestýnka dokáže hravě poradit v situacích, které by zaskočily mnohdy i dospělého. Během léta si tak dívenka zvládne nejenom osvojit léčení skřípnutých prstů, pádů z koloběžky nebo zachránit polomrtvou žábu, ale v malebném prostředí šumavské vesnice pozná i nové přátele.

Cílem, který jsem si před psaním vytyčila, bylo, aby z příběhu děti porozuměly, na jakém principu homeopatie funguje. Kromě toho jsem chtěla ukázat situace, v nichž by se opravdu téměř jednoznačně dala použít konkrétní kouzelná kulička, jako třeba v příběhu, kde dojde k pádu z horské koloběžky. Hlavní hrdinka začaruje bílé kuličky do energie rostliny Arnica montana. Není to tedy ledajaká kniha, ale kniha s naučnými prvky. Nezacházela jsem ale do detailů, a proto v knize nenajdete ani potence ani přesné dávkování. Jde skutečně jen o přiblížení homeopatie dětem nikoliv o návod, jak ji přesně použít.

Aby pohádková kniha byla pohádková, jak se patří, potřebovala ilustrace. O ty se postarala mladinká dívka, která z pohádek teprve nedávno odrostla. A kdo povolanější by měl ilustrovat knihu pro děti než ten, kdo byl ještě nedávno sám malým dítětem? Netradiční příběh tedy doplní krásné barevné obrázky patnáctileté Alžběty Hubačkové. Povedlo se jí zachytit rostlinky i zástupce hmyzu tak dokonale, že jsou vskutku podobné reálným předlohám, ale zároveň z nich vyzařuje dětská hravost a lehkost.

Teď už zbývá jediné – knihu vydat. Není to levná záležitost. Proto jsem vytvořila veřejnou sbírku na Donio.cz. Prosím všechny nadšence homeopatie a milovníky pohádek o jakýkoliv finanční příspěvek. Věřím na zázraky a také v pohádky. Není třeba potkat bohatého krále s plnými pytli zlata. Hodně milých lidí s otevřeným srdcem a chutí pomoct dokáže mnohdy víc. Vážím si každé stokoruny, která pomůže knize spatřit světlo světa. Jak jinak ukázat dětem kouzlo homeopatie než formou, která je jim blízká a které rozumí, tedy pohádkou?

Pomocí sbírky můžete knihu nejen finančně podpořit, ale můžete si ji tímto způsobem i předobjednat. Stačí zvolit PODPOŘIT a VYBRAT ODMĚNU.

Sbírka poběží do konce února 2023, a pokud se vybere dostatek finančních prostředků, kniha vyjde na přelomu dubna a května 2023 v Nakladatelství Kořeny.

Děkuji!
Zuzana Teplíková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.