O tom, že psychiku a následné fungování celého těla může poškodit banalita, kterou ani nepovažujete za důležitou, se přesvědčila 70letá učitelka. Po týdnech marné léčby, kdy skoro skončila na psychiatrii, jí pomohla homeopatie. 

Reklama: Sédatif PC

Pacientka doktorky Hany Váňové je učitelka na základní škole. Se svou lékařkou konzultovala i své vážné onemocnění, kdy u ní byla diagnostikována rakovina dělohy. „Provedla jsem ji tehdy celou nemoci, od vyrovnání se s diagnózou po operaci a ozařování,“ popisuje doktorka Váňová, která má homeopatickou ordinaci v Litovli. Její pacientka byla i ve svém věku velmi aktivní, práce ji bavila, nebyla vyhořelá tak jako mnoho pedagogů v jejím věku.

Traumatický zážitek spustil problémy

Její potíže začaly poté, co jela z Olomouce do Litovle suplovat do školy. Z autobusu viděla havárii. Auto bylo vražené do stromu a podle registrační značky pochopila, že jde o vůz její mladší kolegyně. Navíc si uvědomila, že takto vozí každý den do školky svoji dceru. Když přijela do školy, musela jít hned učit, takže o tom, že kolegyně je v pořádku a má jen několik odřenin, se dozvěděla až někdy kolem poledne. V autě nebyla ani dcera, protože zůstala s babičkou doma.

Aniž by si paní učitelka uvědomila, v čem je příčina, dostala brzy po této události zánět močových cest, který se opakoval. „Měla to v sobě, i když nevěděla proč,“ vysvětluje doktorka Váňová.

Logicky šla na urologii, kde dostala léky. Nemoc se ale hned vrátila, takže dostala další tablety. Přesto cítila pálení. Vyšetření ale žádné problémy nenašlo, moč byla v pořádku, proto se lékař domníval, že jde o psychický problém a poslal ji na psychiatrii.

Pomalu se tak dostávala do bludného kruhu. Vzala si léky na uklidnění, ale přesto se začala v noci budit psychickými atakami. Měla vysoký tlak. Až v tomto stádiu si vzpomněla na svoji homeopatku a popsala jí své problémy. „Akutní stres z havárie, která paradoxně navíc dopadla dobře, způsobil, že se něco stalo v oblasti močového měchýře. Bylo to její oslabené místo, což souviselo i tím, že měla po gynekologické operaci,“ vysvětluje doktorka Váňová.

Podle ní by se pacientka mohla problémům vyhnout, kdyby homeopatika dostala už po traumatickém zážitku, a ne až ve chvíli, kdy se problémy rozjely.

Jak říká lékařka. Pokud si nevšimnete prvního varovného červeného praporku, kdy tělo upozorňuje, že psychika není v pořádku, může to skončit opakovanými záněty, chronickým únavovým syndromem či autoimunitními onemocněními. Varováním by měla být například bolest hlavy nebo nespavost.

Jak si pomoci?

I když je stres přirozený a patří k životu, vždy záleží na tom, jak ho tělo zvládá, zda není oslabené, jaké máme osobní nastavení, momentální životní podmínky a také samozřejmě na tom, jak dlouho ho prožíváme.

Zatímco někomu se potíže klasicky projevují bolestí hlavy, jiného zase bolí žaludek nebo má jiné, zažívací, ale třeba i gynekologické, potíže. Lékem první volby je v takových případech homeopatikum Sédatif PC.

Jde o homeopatický léčivý přípravek, který díky svému komplexnímu složení zmírní příznaky stresu během dne a tím zkvalitní spánek v noci. Tradičně se používá při úzkostných stavech a příznacích stresu, jako jsou neklid, nervozita, podrážděnost a poruchy koncentrace. Přípravek je šetrný, obsahuje výtažky z několika bylin v homeopatickém ředění a mohou jej užívat i rizikové skupiny pacientů, jako jsou děti a těhotné a kojící ženy. U tohoto léčivého přípravku se neočekávají žádné nežádoucí účinky ani lékové interakce, proto se může užívat současně s jinými přípravky. Je ve formě tablet, které se rychle rozpouští v ústech. K dostání je v lékárnách. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.