I takové dny jsou. Svět se zdá být šedivý a nevlídný už od kuropění. Důležité ale je, nenechat se okolnostmi vyvést z míry.

Reklama: Sédatif PC

Dobrá. Ráno otevřete jedno oko, pak druhé, protáhnete se vleže (což je mimochodem tělu velmi prospěšné) a chystáte se pomalu vstát. Ale ještě, než spustíte jednu či obě nohy naráz z postele, víte, že je něco špatně, respektive že není vše, jak má být. Něžně či poněkud silněji s vámi cloumají negativní (mnohdy neurčité) emoce. Již od momentu probuzení máte bručavou, nevrlou či zasmušilou náladu, ačkoliv neznáte jasnou příčinu.

A popravdě je naprosto jedno, kterou nohou jste se dotkli podlahy jako první. Levá noha je, zdá se, v tomto vcelku nevinně – vzhledem k posledním vědeckým výzkumům jsou (prý) lidé vstávající jako první levou nohou šťastnější, zdravější a bohatší. Což z vlastní zkušenosti až tak potvrdit nemohu, tedy co se posledního bodu týče, byť levou vstávám posledních sedm let, ale možná „na každém šprochu pravdy trochu“. Přemýšleli jste vlastně někdy nad tím, kterou nohou obvykle vstáváte?

Rčení „vstát levou nohou“ v každém případě znamená tušení nepříjemného dne, což není právě dobrá vyhlídka, obzvláště, pokud vás čeká něco důležitého, resp. něco, čemu důležitost přikládáte. Co s tím?

Skrytá pravda

Rady, abychom se na sebe ráno usmáli do zrcadla, mnozí z nás zavrhnou již v počátku. Nemá tedy valný význam je zkoušet, když nejsme schopní nebo ochotní jim uvěřit a v ten daný okamžik je přijmout. Pravda, mnohdy to ani není po ránu pohled, který by nás rozveselil (spíše naopak) či kterým bychom se rádi chlubili ostatním. Jen málokdo si troufne udělat tolik oblíbené „selfie“ právě v okamžiku probuzení, u druhých by dost možná vyvolalo veselí. Ale to my máme tu „bručavou“ (!), potřebujeme se z ní dostat a potřebný nadhled v tuto chvíli tak trochu chybí. Pokud trochu odbočím – tím, že chceme být pro druhé přitažliví (platí pro ženy i muže), nás ani nenapadne, že mnohá z těchto fotek jakoby právě probuzených dá „chlubilům“ velkou námahu připravit (včetně použití dekorativní kosmetiky a tužidel). Netrapte se tedy, pokud vidíte některou ze známých hvězd, které to zrána sluší. Pravda může být zcela někde jinde.

Pěstujte svoji sebeúctu a sebelásku, což ve svém důsledku znamená sebepřijetí. Přijměte i to, že každý den nemusí být ve jménu pohody a že dny se střídají jako vlny na moři, jako příliv a odliv. A vězte, že pokud se naučíte být vnitřně stabilní, bude k nepohodě čím dál méně důvodů.

Když je čas spát…

Je také možné jít spát s pocitem, který by se dal nazvat „ulehnutí levou nohou“? Kdy se nám špatně usíná, nejsme ve své kůži, převalujeme se z boku na bok a nemůžeme usnout? Ano, samozřejmě! Své pocity ráno i večer však můžeme změnit, nemusíme v nich setrvávat. Stačí je chvilku pozorovat, posléze nás dovedou ke zdroji. Zas a znovu je to o nás samotných. Necháte se lehce rozhodit ostatními? Neumíte říkat ne? Hroutíte se pod návalem povinností a neděláte nic pro to, aby to bylo jinak? Jste v důsledku toho často nemocní? Pak takových „levých“ dnů i nocí může být ve vašem životě opravdu požehnaně, až vás jednou udolají. Najděte svůj „střed“ a spoustu věcí tím změníte. Je vcelku jedno, jestli vám k tomu pomůže nějaký druh (psycho)terapie, bílé kuličky homeopatik, více pobytu v přírodě, relaxační masáže nebo jiná forma pomoci zvenčí, ale důležité je, že se tím odhodláte udělat krok sami k sobě, ke změně v životě…

Nápověda

Homeopatika na den „s levou nohou“ – pokud vím – neexistují, ale nebylo by to špatné, že? Jednu tubičku, prosím! Jednoduché návody neexistují. Je vždy třeba vypozorovat, co nás vlastně do tohoto stavu přivedlo či pravidelně přivádí. Včerejší návštěva u rodičů, hádka se šéfem, nedorozumění s přítelem nebo celková nespokojenost s naším životem, která tímto občas nenápadně probleskne jako varovné světélko? Je pravda, že homeopatika nás dokáží přivést zpět (podpořit cestu) právě k té naší vyváženosti, je tedy třeba pečlivě vybírat pro náš konkrétní naturel (typ), s čímž vždy nejlépe poradí lékař-homeopat. Zde několik inspirací a tipů od paní doktorky Evy Kettmannové:

Pokud se ráno vzbudíte a pociťujete mentální únavu, na lepší soustředění vám akutně může pomoci Kalium phosphoricum 15 C. Naopak, pokud vás bolí celý člověk jako po zaběhnutí maratonu, nejvhodnější bude Arnica 9 C. Jak již bylo zmíněno, při opakovaných potížích vám doporučujeme vyhledat pomoc zkušeného homeopata.

Hledat můžeme i v bylinkách. Taková meduňka, heřmánek, kozlík lékařský či třezalka nás mohou pohladit „na duši“ a zklidnit nervozitu z „levého“ dne (ať již hned ráno, nebo s nimi můžeme usínat). A co takový pravý, domácí med? Je k nezaplacení. Zapátrat lze i v Bachových esencích:

Na lepší usínání a zklidnění strachů z náročného programu následujícího dne, doporučuji kombinaci Bachových esencí White Chestnut, Mimulus a Rescue Remedy. Jiná situace je, když se ráno vzbudíte levou nohou a máte pocit, že na vás z ničeho nic sedl černý mrak (bez konkrétní zevní příčiny), tady pomůže Bachova esence Mustard.

Výše zmíněná „celková nespokojenost se životem“ je rozhodně signálem k pozastavení se a uvažování o změně. Dobrá zpráva je, že v této nelehké situaci vám taky můžou být homeopatie na míru a Bachovy esence velkým pomocníkem – tyto šetrné prostředky totiž pomáhají získat náhled na vlastní situaci a dodávají odvahu a rozhodnost k jejímu řešení.

A příště si možná jen tak mimochodem uvědomíte, že už jste vlastně dlouho „levou nohou“ nevstali. Že je opravdu krásný den. Tak si ho užijte!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.