Moje maminka měla vážnou autonehodu. Auto ji srazilo na kamion a z jejího auta zbyla jen její sedačka. Jí se kromě drobných pohmožděnin nestalo nic. Léky na mentální šok, Arnica montana a Aconitum napellus, užívala spíše preventivně. Za několik dní sedla opět za volant a řídí, jakoby se nic nestalo.

Reklama: Sédatif PC

Celou situaci jsem hůř prožívala já. Informaci jsem se dozvěděla zcela nečekaně po příchodu domů, kde nám hlídala děti, jakoby se vůbec nic nestalo. Několik dní jsem se pak bála řídit, stále se mi vynořovaly vzpomínky na průběh nehody, který mi popisovala. Největší strach se objevil v okamžiku, kdy jsem sama měla na silnici předjíždět kamion.

Jednalo se o jistý typ stresové poruchy, který se vyvine u osob, jejichž blízký prožil závažnou stresovou událost s ohrožením života, aniž by ony samy byly účastníky této situace. Přestože mě příznaky kromě nepříjemných prožitků nijak zásadně v životě neomezovaly, rozhodla jsem se pomoci si od nich homeopatií.

Jasně jsem před sebou viděla scénář nehody a tato předtucha se mi vracela při řízení. Negativní scénáře jsou typickým příznakem léku Argentum nitricum. Vzala jsem si ho v ředění 30C a jediná dávka (5 granulí) mi během několika dnů od všech potíží ulevila.

V případě stresové události (ohrožení života nebo zdraví) užíváme Arnica montana 15 C a Aconitum napellus 15 C, obojí po 5 granulích podle intenzity potíží i několikrát denně. Při přetrvávání negativních představ, vybavování si scénáře události přidáme Argentum nitricum 30 C 5 granulí 1x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.