Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické odčervování

Autor: Ilona Staňková

Přinášíme vám milý a zábavný příběh naší čtenářky o tom, kterak homeopatie pomohla „odčervit“ její milovanou fenku.

Ilustrační foto

Při jednom neformálním rozhovoru o našich zvířátkách na zcela neformální chodbě mi jedna nejmenovaná, nicméně důvěryhodná, osoba řekla: „Proč to nenapíšeš do Zpravodaje? Mohlo by to zajímat víc lidí.“ Tak tedy píšu. Za slangové a nepřesné výrazy se předem omlouvám, ale nemůžu si pomoci.

Na úvod je třeba poznamenat, že z rodinných důvodů se přibližně posledních 6 let léčím výhradně homeopatickými přípravky a nějak přirozeně to přešlo i na mou psovou (fenu). I mezi vámi jsou jistě přívrženci i odpůrci homeopatie. Přiznám se, že je mi naprosto lhostejné, jestli mě z chřipky vyléčí kvantová fyzika v cukru nebo psychika (ještě jednou se za své výrazy omlouvám, speciálně všem lékařům, kvantovým fyzikům a homeopatům, čtoucím tento článek). Nicméně výsledek experimentu, který se vám chystám popsat, je, alespoň pro mě, přesvědčivým důkazem pro „PRO“.

Má milá rotvička ve volném čase na dvoře s gustem luxuje bobky toulavých koček. (Pozn. autora: Ty kočky mají rády adrenalin. Evidentně jim jde o život, ale přesto si nemůžou pomoci.) Proto se ve vzorcích stolice často vyskytovali nejrůznější kočičí parazité. No a jednoho dne mi naše zvěrolékařka, když zrovna zvedla oko od mikroskopu a začala vyjmenovávat druhy přítomných červíků, navrhla, abych vyzkoušela homeopatické odčervení. Kývla jsem hlavou, trochu na stranu, ale z její perspektivy to vypadalo jako ano. Namíchala mi směs kuliček, sdělila návod k užívání a po měsíci aplikace byli červi ti tam. Po dvouměsíční pauze jsem feně opět, tentokrát už jen týden, podávala stejnou kombinaci homeopatik. Bobek nosím na rozbor cca jednou za dva měsíce. Zatím je stále bez nálezu parazitů (že by to bylo způsobeno úbytkem koček?).

Chcete to taky vyzkoušet? Zde je recept:

Homeopatické odčervení psa

200 ml převařené, zchladlé vody,
CINA 9 C – 10 kuliček (pro homeopatii znalé – nejedná se o lék CHINA, ale skutečně CINA),
SPIGELIA ANTHELMIA 9 C – 10 kuliček (možná budete potřebovat recept, zeptejte se ve své lékárně – teď už říkám, že chodím do cukrárny),
SULFUR 9 C – 10 kuliček,
NUX VOMICA 9 C – 10 kuliček,
1 lžička domácí slivovice – pokud se váš pes štítí alkoholu, lze slivovici vynechat, roztok se ale dříve zakalí a je třeba namíchat nový.

Všechno smíchejte v čisté nádobě ze skla. Homeopatika by neměla přijít do kontaktu s kovem. Roztok uchovávejte v lednici a psovi o velikosti rotvajlera podávejte 1x denně 2 ml (dvě plastové lžičky nebo dva „kubíky“ v injekční stříkačce). Já používám injekční stříkačku, ze strany do tlamy. Ilustrační fotografie a tipy k podávání homeopatik zvířatům najdete na internetu.

Platí zde obvyklé zásady: váš pes by neměl 20 minut před podáním ani po něm žrát, pít cokoliv mimo vodu, kouřit, čistit si zuby pastou nebo žvýkat žvýkačku.

Když vezmete v potaz cenu jedné tubičky s homeopatiky (nyní za 80 Kč), počáteční vklad není úplně neznatelný. V jedné tubičce homeopatik je 80 kuliček (8 sklenic homeopatického roztoku), tzn. že při užívání 3x do roka pro jednoho psa vám zakoupené množství homeopatik vydrží 2–3 roky. Rozbor „bobku“ stojí v prostoru mezi Prahou a Brnem 70 Kč. Každodenní dávkování několik minut zabere. Ale dlouhodobě se homeopatické odčervování i finančně jeví jako lepší řešení. Nemluvě o vašem dobrém pocitu, že jste játra svého čtyřnohého parťáka ušetřili zbytečné zátěže.

No a jako třešinka na dortu je tu ještě takový docela malý, domácí důkaz, že homeopatikum možná není tak úplně placebo. Malým dětem a zvířatům (natož pak tak malým zvířatům jako červům) totiž nic nenakecáte.

Ráda si přečtu vaše názory, poznatky nebo výsledky: ilonas@ilonas.net

Ilona Staňková

Zdroj:
MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Poznáváme homeopatii: Jak šetrně léčit psy a kočky, nakladatelství Grada, 2011
, www.grada.cz


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ilona Staňková

Autor: Ilona Staňkováčtenářka

Naše čtenářka, která se posledních 6 let léčí výhradně homeopatickými léky a která homeopatii "přenesla" i na svou milovanou fenku...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 11:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze