Keř z čeledi ličidlovitých, původem ze Severní Ameriky, dorůstající výšky až 3 metrů. Nyní se pěstuje také v jižní Evropě, v Itálii šťáva bobulí slouží k barvení vína.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Ličidlo obecné

  • obtíže na úrovni sliznic hltanu s pálením a bolestmi, které při polykání vyzařují do uší a krku,
  • obtíže na úrovni prsou s překrvením, bolestí a tlakem v prsou,
  • kloubní obtíže zhoršené chladem a vlhkem,
  • obtíže provází velká schvácenost.

INDIKACE:

Bolesti v krku, angíny, záněty hltanu a nosohltanu s tmavě zarudlými sliznicemi a patrovými oblouky. Bolesti jsou horší při polykání, zejména horkých tekutin a vyzařují do uší a krku. Nemocný má potřebu stále polykat, protože má pocit cizího tělesa v krku. Bolesti v krku provází celková schvácenost a bolesti celého těla.

Lék vhodný na ranní bolesti v krku, často spojené se začátkem topné sezóny a suchým vzduchem.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.

Bolesti prsou v souvislosti s menstruačním krvácením nebo v důsledku zánětu prsní žlázy. Prsa jsou „nalitá“ a bolestivá, často se zatvrdlinami nebo velmi bolestivými prasklinkami po kojení, které mohou mokvat.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 2-3 x denně.

Stěhovavé vystřelující revmatické bolesti zhoršené v noci a vlhkem, které mají náhlý začátek a konec. Bolesti se nejčastěji vyskytují v hlavě, krku, patách a hlavně v bederní páteři, ze které bolest vystřeluji podél vnější části stehen do dolních končetin.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 2-3 x denně.

Chřipkové stavy charakteristické bolestí v krku zejména při polykání – bolest vyzařuje do uší a do jazyka, nemocný má zarudlé sliznice v krku a musí stále polykat, protože má pocit cizího tělesa v krku. Stav je provázen velkou únavou, zchváceností a bolestivostí svalů celého těla, která nutí pacienta zůstat v klidu.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.