Nedávno mne zaujal další případ z mé praxe a tím byl zánět oka opět u brachycefalického plemene. Nechala jsem si přinést zprávu z vyšetření, abych mohla co nejblíže nasadit homeopatickou léčbu oka.

Šlo o akutní zánět spojivky s bakteriálním nálezem. Pejsek měl po ránu úplně zalepené oko žlutým hnisem. Oko bylo zarudlé, nateklé, pejsek mhouřil při jakémkoli světle. Majitel dostal pro pejska antibiotické kapičky na 14 dní a doporučení, jak o oko pečovat a udržovat ho v čistotě.

Lékem první volby, který nasazuji prakticky všude tam, kde je třeba lepšího a rychlejšího hojení, je pro mě Arnica montana 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky.

Druhou volbou byla Calcarea sulphurica 5 C v dávkování 2x denně 2 granulky. V tomto případě tento lék napomáhá v oblasti sekrece oka, kdy by mělo dojít k jejímu snížení a po ránu by mělo být oko méně zalepené.

Třetí volbou pak byl Mercurius solubilis 15 C vzhledem k tomu, že ke zhoršení docházelo u pejska v noci a vlivem tepla. Přes den na čerstvém vzduchu bylo oko o moc lepší. Zvolila jsem dávkování 2 granulky 3x denně.

Za 5 dní se mi pejsek přišel ukázat. Antibiotická clona končila, oko bylo na pohled stejné jako to druhé, klidné, nebylo začervenalé, pejsek nemhouřil oko při světle jako na začátku.

Domluvili jsme se s majitelem a prodloužili homeopatickou léčbu ještě na další 3 dny s tím, že poté, pokud bude oko klidné a po ránu nebude žádný sekret, zůstane nadále majitel ještě zhruba 14 dní na Arnice montaně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.