Všichni víme, jak vypadá Silvestr, zejména pak, jak se slaví. Je všeobecně známé a pochopitelné, že tuto oslavu přicházejícího nového roku nemají v lásce zejména majitele psů, koček, ale ani koní.

Víme také, že v tento den se stane spousta ošklivých nehod i u divoké zvěře. Na mnohých místech, především pak v chráněných krajinných oblastech, je dokonce zákaz používání pyrotechniky. Nově je také zakázáno používání pyrotechniky a ohňostroje v centru Prahy, kdy trpí zejména ptáci a spousta jich naráží do skleněných budov a hyne. Je to z mého pohledu jen marnivost.

S přicházejícími oslavami nového roku se plní čekárny veterinárních klinik a majitelé prosí lékaře o uklidňující léky pro své miláčky. Veterinář aplikuje různá sedativa, uklidňující gely apod. Kdo nechce jít touto cestou, může zkusit homeopatika. Je dobré však začít o něco dříve. Doporučuji už ráno na Silvestra.

Pro mě je lékem číslo jedna Aconitum napellus 30 C. Je typický pro náhlou paniku, je výborný např. i u autonehod. Ze začátku podáváme každou půlhodinu, později prodlužujeme dobu podávání na jednou za hodinu dvě granulky přímo do tlamky.

Podle stavu zvířátka podávám ještě kombinaci těchto dvou dalších homeopatik: Kalium carbonicum 30 C a Pulsatilla 30 C. Obě homeopatika jsou výborná pro zvířata, která nezvládají samotu, bojí se tmy a jsou velmi citlivá.

Co mohu dále ještě vřele doporučit a jak působit na pejska v době petard? Rozhodně ho neuklidňujte a nelitujte. Pokud máte žaluzie, stáhněte je. Pusťte televizi nebo rádio o něco více než obvykle. A hlavně, dělejte jako by se nic nedělo a vlastně žádná výrazná změna nenastala.

Každý rok zvládám doma Silvestr se psy naprosto v pohodě. Učila jsem je, že je to normální, nic se jim nestane a jde jen o hluk. Jsou v bezpečí doma a jsem samozřejmě rozumná a ani by mě nenapadlo venčit o půlnoci nebo se jít dokonce projít bez vodítka.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.