Nedávno jsem se potkala s kamarádkou, která se hodně věnuje loveckým psům a také s nimi skládá poměrně náročné lovecké zkoušky, u nichž musí pes vynaložit dost často nejen velké fyzické úsilí, ale být i po psychické stránce v pohodě, aby se dokázal soustředit a zkoušku správně vykonat. Psi trénují především vyhledávání spárkaté zvěře.

Oslovila mě s prosbou o pomoc. Zmínila svého staršího, již nevyužívaného psa plemene bavorský barvář, že je poslední dobou takový těžkopádný, zdá se jí nemotorný, hůře se po ránu zvedá, jakoby ho bolelo celé tělo, a působí rozlámaně. Poté se rozchodí a už je vše v pořádku. Pejsek vyhledával sucho a teplo, nedělalo mu dobře vlhké prostředí. Normálně s chutí přijímal potravu, pil a vyměšoval.

Pejsek nebyl stařeček, ale do seniorského věku už patřil. Bylo mu 8 let a měl za sebou poměrně úspěšnou loveckou kariéru, složené zkoušky a vykonané soutěže. Kamarádka mě také upozornila, že před lety byl tento pejsek zraněn divočákem v oblasti levého lokte. Byl samozřejmě veterinárně ošetřen.

A protože, jak říkám, vše se vším souvisí, ani tuto zmínku o nehodě jsem nezapomněla udržet v hlavě. Z mého pohledu takováto zranění způsobují traumata nejen na těle, ale i na duši, a tak jsem pejskovi nasadila tento rozpis, který bude užívat po dobu nejméně 2 měsíců.

Byla nasazena Arnica montana 9 C, která je výborná i na starší traumata a působí proti bolesti. Dále Ruta graveolens 9 C právě na ztuhlost a zhoršení, než se pejsek rozchodil. Lék Dulcamara 15 C jsem zvolila, protože pejsek se zhoršoval ve vlhkém prostředí, a přidala jsem Tuberculinum residuum 9 C, který je výborný právě u chronické artritidy, kdy dochází ke zlepšení pomalým rozhýbáváním. Všechny tyto léky byly podávány 1x denně během dopoledne od každého 2 granulky přímo do tlamky.

Jako druhou doplňující léčbu jsem zvolila kombinaci dvou homeopatických léků Natrum sulfuricum 9 C, který výborně působí na ztuhlé a bolestivé klouby po ránu, a Rhus toxicodendron 9 C, který účinkuje na tkáně, chrupavky a klouby. Vždy večer před spaním od každého 2 granulky, aby se pejskovi ráno lépe vstávalo.

Na zraněnou duši a případný odblok po nehodě s kancem před lety jsem pejskovi nasadila jednorázově Aconitum napellus 30 C

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.