V současné době pracuji s velkým počtem starých zvířat, zejména se zaměřením na psy. Musím říct, že mnohé znám od mala, a tak vidím, jak moc se povahově ke stáří mění. Pryč je doba, kdy si nechali jako mladí ostříhat v salónu drápky, pryč je doba, kdy v klidu stáli a nechali se ostříhat strojkem a páníčci doma mají co dělat, aby je někdy i jen vykoupali.

Pokud pes trpí demencí, je například po mrtvici, jeho chování je zkrátka jiné. Navíc může špatně slyšet nebo vidět, a tak je takové zvíře mnohem více lekavé.

Manipulace se starým zvířetem je naprosto jiná, než když byl v mladém věku. Tak jako je tomu u lidí, i zde nastupuje stařecká demence, různé formy změn chování a co dříve šlo, už nejde a musíme vymýšlet jiné postupy a mnohdy náročná řešení. Pokud máte doma navíc dlouhosrsté plemeno, které vyžaduje aspoň čtyřikrát do roka střih, časté česání, koupání, je to opravdu mnohdy velký problém. Pokud byste u takového zvířete postupovali násilím nebo nerespektovali jeho odlišné chování, mohlo by hrozit pokousání, v horším případě i nějaký záchvat, panická ataka či mrtvička.

Velmi se mi osvědčilo dlouhodobě podávat takovýmto pacientům homeopatický lék Zincum metallicum. Používám ho střídavě ve všech potencích od 5 C po 200 C, dle situace a naléhavosti.

Zinek si tělo vytvořit samo neumí, proto ho musí organismus přijímat z potravy. Zinek je důležitý při růstu a vývoji těla, hraje podstatnou roli v imunitě, je důležitý pro zdravou kůži a působí proti zánětu v těle. Podílí se též na trávení, hojení rad, reguluje hladinu cukru v krvi.

Tento lék velmi dobře působí na centrální nervovou soustavu. Zvíře zklidní a poté se s ním lépe manipuluje. Rozhodně však nefunguje tak, že dáte jednu dávku např. před stříháním v salónu a je to. Lék se musí podávat psovi dlouhodobě, jen měníme frekvenci apod.

Pacient, pro kterého je tento lék vhodný, bývá velmi citlivý na hluk, světlo, je velmi neklidný, zmatený, lekavý, snadno unavitelný, v noci špatně spí, vyhledává tmavé tiché místnosti.

Velmi vhodné je Zincum podávat u pacientů s epilepsií či onemocněním mozku.

Výborně pomáhá při bolestivých problémech, jako jsou křeče končetin, ztuhlosti svalů a páteře.

Je také super řešením u různých kožních svědivých problémů.

U psů s onemocněním ledvin, kterým se tvoří v tlamách bolestivé vřídky, také výborně pomáhá.
Zincum metallicum celkově velmi povzbudí vyčerpaného jedince.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.