Poté, co hlášení z provincie Sing Buri vykázalo při nedávné epidemii horečky dengue nejnižší výskyt onemocnění mezi obyvatelstvem, zvažuje thajské ministerstvo zdravotnictví použití homeopatické profylaxe pro celé Thajsko.

Ve vládním prohlášení se uvádí, že tato nízká incidence je důsledkem pokusu, během něhož byl jako preventivní opatření proti horečce podáván školním dětem homeopatický lék Eupatorium perfoliatum. V současné době Thajsko plánuje provádět pilotní studie v sedmi dalších provinciích a budou-li výsledky testů podobné, zváží zavedení programu v celé zemi. Generální inspektor (E.L.: u nás by to byl asi hlavní hygienik - možná by to chtělo funkci nějak upřesnit, třeba aspoň generální inspektor ministerstva zdravotnictví) uvedl, že homeopatie je bezpečná, levná a používá se v mnoha jiných zemích.

Překlad: Mgr. Eva Leňová

Další informace: homeopathyplus.com.au/thailand-government-uses-homeopathy-for-dengue-fever/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.