Potíme se všichni. Potit se je přirozené. Díky pocení se v těle reguluje teplota, působí jako ochrana před UV zářením a zbavuje tělo škodlivin. Někoho však může trápit, že se potí víc než jiní. Je to velmi nepříjemné a někdy to může signalizovat i závažnější zdravotní problém.

„Dobrý den, prosím o radu na můj celoživotní problém a tím je nadměrné pocení. Potím se po celém těle, zejména v obličeji, kde je to dost viditelné. Štítnou žlázu mám v pořádku a nemám jiné onemocnění, které by mohlo být příčinou. Je to pravděpodobně dědičná záležitost. Mám tříletou dcerku, která se také hodně potí. Najde se v homeopatii pomoc i pro nás? Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, takovéto dlouhodobé problémy je třeba řešit individuálně po celkovém vyšetření. Doporučuji vyhledat homeopata. Zatím můžete vyzkoušet lék:

  • Thuya occidentalis 9 C – 1x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.