Jde o patologické vyklenutí pobřišnice v oblasti pupku, které vzniká při oslabení vazivové tkáně. Může se objevit i u novorozenců.

Břišní kýla je primárně chirurgické onemocnění a homeopatický lék může v určitých případech pouze napomoci k jeho zmírnění a případnému stažení. Pokud se jedná o větší kýlu, nebo kýla postupně zvětšuje svoji velikost, je na místě jednoznačně chirurgické ošetření. V tomto případě pak lze homeopatika podávat k urychlení pooperačního hojení.

„Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli existuje nějaká homeopatická léčba pupeční kýly. Objevila se u dvouměsíčního miminka. Pediatrička ji zatím neřeší a říkala, že se ještě může stáhnout. Zdá se nám spíše, že se zvětšuje, a samovolnému zmizení již moc nevěříme. Chtěli bychom kýlu řešit. Děkujeme za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla MUDr. Zuzana Kornelová – zkušená lékařka, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, miminku můžete podávat lék:

  • Calcarea fluorica 9 C – 5 granulí rozpusťte v 10 ml kojenecké vody. Podávejte nejlépe ve stříkačce 2x denně 5 ml přímo do úst. Každý den připravte nový roztok.

S pozdravem MUDr. Kornelová“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.