Čtenáři se nás často ptají, zda může homeopatie pomoci i v případě potíží s výtokem. S blížícím se létem, kdy se většina z nás bude "nořit" do veřejných bazénů, je toto téma více než na místě...
„Ráda bych se zeptala na vaginální, pravděpodobně mykotický zánět po návštěvě bazénu. Je možné vyzkoušet homeopatickou léčbu?“
Na dotaz odpovídá zkušená lékařka a odbornice v homeopatii
Zdroj: https://stage.svethomeopatie.cz/cs/299-reflux-u-predskolaka MUDr. Kateřina Formánková:
„Dobrý den, ve Vašem případě se může jednat o podráždění chlorem. V takovém případě doporučuji nejčastěji užití homeopatického léku Kalium muriaticum 15 C.
Dále si můžete vybrat jeden z uvedených léků, a to dle charakteristiky Vašich potíží:
- Arsenicum album 9 C - na svědivý, kvasinkový a pálivý výtok
- Helonias 9 C - na výtok hrudkovitý jako tvaroh
- Staphysagria 15 C - lék na velké svědění
Léky užívejte 2-3x denně v dávce 5 granulí až do vymizení potíží.
Současně Vám doporučuji i léčbu lokální, a to nejlépe eterickým olejem určeným přímo na mykózy.
Při opakovaných mykózách pak nejčastěji doporučuji užití léku Monilia albicans 15 C a ještě některé další léky. U dlouhodobých a opakujících se potížích je však nezbytné zohlednit další symptomy a souvislosti. Léčba pak nejlépe funguje v kombinaci s typologickým lékem, který Vám "na míru" určí lékař-homeopat na základě osobní konzultace.
Obecně platí, že jedná-li se o chronické, tj. dlouhodobé potíže, které se vracejí, opakují, je návštěva lékaře-homeopata pro správnou léčbu nezbytná. V rámci samoléčby lze řešit jen akutní potíže."
Lék první volby vybírejte tedy podle akutních projevů vaginálních potíží. Pokud problémy neustoupí, navštivte lékaře-homeopata.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.