Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická pomoc před a po operaci

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

Co dělat, když mám zdravotní problém a operace je nejvhodnější řešení? Hned mě napadá spousta otázek, na které nám dává odpověď homeopatie!

Ilustrační foto

Jak se psychicky připravit?

Míra strachu je sice individuální, ale před operací se bojí každý! Je to přirozené, ale můžeme si pomoci homeopatikem Gelsemium 15 C - každopádně večer a ráno před operací 5 granulí, pro „psychicky slabší jedince“ i týden před operací 5 granulí večer. (Řídím se tím, jestli už na to myslím, mám z operace obavy…)

Bude se mi to dobře hojit?

V tom nám pomůže Arnica montana 15 C - lék na všechny traumata, tedy i na to pooperační, dávkuji 5 granulí večer před operací, v den operace rozředím 10 granulí do 1 litru neperlivé vody a dávám popíjet v průběhu celého dne. Dále minimálně 2x denně do vytažení stehů. Přidávám Staphysagrii 9 C - na hojení řezných ran, v operační den přidám do vody k Arnice, pak také 2x denně 5 granulí do vytažení stehů.

Jak zvládne mé tělo narkózu a odbourání „ jedů“, které se k uspání používají?

Já osobně jako anesteziolog doporučuji regionální anestezii, pokud je to pro daný typ operace vhodné. Ale pokud to nejde, nezoufejme, pomůže Nux vomica 9 C 2x denně 3 granule po dobu 10 dnů po narkóze, v operační den můžeme přidat do vody k Arnice. Pokud se po operaci objeví zácpa nebo nespavost, dáme Opium 15 C - to je ale na lékařský předpis.

Zvládnu bolesti po operaci?

Na to pomůže Arnica montana - ale tu už tam máme!

Další informace o využití Arniky nejen před a po operaci naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Pokud by se objevily po operaci komplikace, neváhejte se obrátit na homeopata, ani v těchto situacích nás homeopatie nenechá ve štychu!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:16

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze